Stres Ve Baş Ağrısını 30 Saniye İçerisinde Azaltmaya Yardımcı Olan Basit Teknik

Baş ağrısı ve stres! İnsanı çileden çıkartan iki şey. Özellikle iş yerinde veya yolda olduğumuzda, gerçekten rahatsız edici seviyelere ulaşıncaya kadar herhangi bir ilaç kullanmak istemiyoruz.

İşte böyle zamanlarda ilaç kullanmanıza gerek kalmadan 30 saniye içerisinde size çözüm bulacak basit bir baş ağrısı geçirme yöntemi bulunuyor.

Nasıl çalışıyor?

Vücudumuzdaki birçok organ ve kısım, sinir sistemi ile ilinti. İlintili olan bu noktalara refleksoloji noktaları deniyor. Ağrılardan kurtulmak için bu noktalara akupresür teknikleri ile masaj yapılabiliyor.

Bu tekniğin uygulanması gereken nokta, başparmak ile işaret parmağı arasında yer alan avuç içi noktası. Tam olarak neresi diye sorarsanız; başparmağınızı ve işaret parmağınızı birleştirdiğinizde ortaya çıkan kaslardan bahsediyoruz.

Bu baş ağrısı geçirme tekniği nasıl uygulanır?

Parmağınız ile fotoğraftaki noktaya denk gelecek şekilde avucunuzun iç tarafına baskı uygulayın. Bu baskıyı 30 saniye boyunca devam ettirin, sonra aynısını diğer elinize de uygulayın. Eğer tekniği doğru bir şekilde uygularsanız, baş ağrınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

Dikkat!

Hamile kadınların bu tekniği erken doğum riski yüzünden uygulamamaları önerilir.

İlginizi Çekebilir:

Anksiyeteyi Azaltan Şarkılar: Ruhunuzu Rahatlatın!

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR