Üç İşte Birden Çalışarak Kocasının Vazgeç Dediği Engelli Bebeğini Harvard’a Gönderen Anne

Yaşamda, bir bebeğin dünyaya gelişinden daha temiz, daha saf bir olay olabilir mi; emin değiliz. İnsanda varlığıyla tertemiz hisler uyandıran bu minik canlının doğumu, özellikle de anne-babalar için -doğal olarak- çok ama çok ayrı bir anlam taşıyor. Ancak bazen o minik; dünyaya gelir gelmez bazı sağlık problemleriyle baş başa kalabiliyor. İşte böyle durumlarda, anne- babalara daha fazla görev düşüyor: Bebekleriyle birebir ilgilenmek, ona daha fazla sevgi göstermek gibi…

Şimdi sizlere bahsedeceğimiz hikayedeki anneye, bebeğinin doğar doğmaz yaşadığı sağlık problemleri yüzünden “Vazgeç” diyorlar, “Bebeğini sefil bir hayat bekliyor” diyorlar. Ama o kimseyi dinlemeden, bebeği için yaşamı boyunca mücadele ediyor. Sonuç mu? Gelin hep birlikte bakalım bu hikayenin sonunda neler olduğuna…

Zou Hongyan, 1988 yılında bir erkek çocuk dünyaya getirdi; ancak doğum komplikasyonları sebebiyle bebeği, serebral palsi hastası oldu.

Doktorlar, genç kadına, bebeğinden vazgeçmesini ve bebeğinin asla akıllı olmayacağını söylediler. Ancak Zou, onları dinlemedi.

Üstelik kocası, bebeğin hastalığını duyunca onu kabul etmedi ve Zou da kocasından boşanarak Ding Ding’i tek başına büyütmeye karar verdi.

Zou, oğlunu büyütmek ve tedavi ettirmek için aynı anda 3 farklı işte çalıştı. Birçok alanda daha yetenekli olduğu için, yaşıtlarına yetişmesi adına onunla birebir ilgilendi.

“Bu fiziksel problemlerden utanmasını istemedim” diyen anne, sonunda bu zorlu süreci başarıyla tamamladı! Ve şu anda 29 yaşında Harvard öğrencisi olan bir çocuğun annesi olmanın gururunu yaşıyor!

Onun serebral palsi hastası oğlu, bir süre önce Pekin Üniversitesi’nde Çevre Mühendisliği bölümünden başarıyla mezun oldu. Ve şimdi de, Harvard Üniversitesi’nde Hukuk okuyor!

Onların muhteşem hikayesi, anne sevgisinin asla sınır tanımadığının en büyük kanıtı! 😍

Bu özel annenin yaşadığı gururu ve oğlunun ona karşı hissettiği minneti, tahmin etmek zor değil… Onların hikayesinin herkese ilham olması dileğiyle!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR