Ana Sayfa Yaşam Hindistan’da Çözülemeyen Bir Garip Olay: Kadınları Bayıltıp Saçlarını Kesen Hırsızlar

Hindistan’da Çözülemeyen Bir Garip Olay: Kadınları Bayıltıp Saçlarını Kesen Hırsızlar

0
Hindistan’da Çözülemeyen Bir Garip Olay: Kadınları Bayıltıp Saçlarını Kesen Hırsızlar

Hindistan’da son iki aydır çok ama çok garip bir hırsızlık türü görülüyor: Saç hırsızlığı! Haryana ve Rajasthan eyaletlerinde birçok kadın bayıltılarak saçlarının kesildiği şikayetiyle polislere gidiyor. Ancak polis, bu olayın arkasındaki sır perdesini aralamakta zorlanıyor. İşte Hindistan’ın hayalet berberlerinin ilginç hikayesi.

Hindistan’da son zamanlarda, 50’den fazla kadın bayıltılarak saçlarının kesildiği şikayetiyle polise gitti.

Temmuz ayından beri, Hindistan’ın kuzeyindeki Haryana ve Rojastan eyaletlerindeki kadınlardan böyle şikayetler geliyor.

Saldırıya uğrayan kadınlardan biri olan 53 yaşındaki Sunita Devi, “Çok güçlü bir ışık beni bayılttı. Bir saat sonra kendime geldiğimde saçımın kesilmiş olduğunu gördüm” diyor.

Ve ekliyor: “Ne uyuyabiliyor ne de bir şeye odaklanabiliyorum. Rajasthan’da da buna benzer olaylar olduğunu okumuştum ama bana olacağını tahmin etmiyordum.”

Kendisine saldıran kişinin yaşlı ve parlak giysiler giyen bir adam olduğunu söyleyen kadın, o sırada evin üst katında gelini ve torunu olduğunu; ancak onların hiçbir şey duymadıklarını ve görmediklerini söylüyor.

Bir başka mağdur kadın Asha Devi de, bir kadın tarafından saldırıya uğradığını ve bayıltıldıktan sonra da saçlarını yerde gördüğünü iddia ediyor.

Kayınpederi ise, onu akşam saatlerinde evde baygın bulduklarını, gerçekten de saçlarının kesilmiş olarak yerde durduğunu gördüklerini söylüyor.

Başka bölgelerde de buna benzer birçok saç kesme olayı yaşanmış… Ancak garip olan asıl şey, polislerin bu şikayetleri soruştururken hiçbir ipucuna rastlamaması.

Polis sözcüsü Ravinder Kumar, “Bunlar garip vakalar. Olay yerinde hiç bir ipucuna rastlamadık, kurbanların tıbbi testlerinde anormal bir sonuca da ulaşmadık” diyor. Ve saldırganların kurbanlar dışında kimse tarafından görülmemesinin bir hayli garip olduğunu söylüyor.

Saldırganları kurbanlar dışında kimse görmediği için, olaylarla ilgili birçok teori öne sürülüyor…

Birileri olayların sorumlularının organize bir suç çetesi olduğunu söylerken, birileri de büyücü doktorlar olarak bilinen tantriklerin, tedavi için daha çok hasta çekmek amacıyla insanlara saldırdığını düşünüyor.

Bu iddialardan bir tanesi de Hindistan Rasyonalist Derneği Başkanı Sanal Edamaruku’nunki. O, “Bunun arkasında mucize ya da doğaüstü bir güç yok. Bu şikayette bulunan kadınlar psikolojik bir çatışma yaşıyor olmalı. Bu tür olayları duyunca onu taklit ediyorlar. Hatta bazen bunu bilinç dışı yapıyorlar” diyor.

Mağdur kadın Reena Devi ise, bu toplu histeri iddiasını kesinlikle kabul etmiyor.

“Saçımı uzatmak için yıllarımı verdim ve bu beni mutlu ediyordu. Şimdi acımı tahmin edemezsiniz. Kadınların kendi saçlarını kestiklerini söylemek çok saçma.”

Yaşananlar gerçekten de çok garip… Bakalım olaylarla ilgili süren soruşturmadan ne gibi bir sonuç çıkacak?

Yararlanılan Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz