12 Yıl Boyunca Kanserle Mücadele Eden Kadından Hayat Üzerine 12 Anlamlı Öğüt

“Bundan tam 12 yıl önce kanser olduğumu öğrendim. O günü çok iyi bir şekilde hatırlıyorum. Bir hafta sonuydu ve ben oğullarımla evdeydim. Kızım Minnesota’da bir voleybol turnuvasındaydı. Her açıdan hafızama kara harflerle kazınan bir hafta sonu olmuştu.

Fakat benim ve ailemin hayatı o hafta sonu yeni bir başlangıç yaptı. Her şey doktorumdan gelen bir telefonla başladı. Telefonu yerine koymadan önce, çocuklarımın yaşlarını düşündüm.

Drew 9 yaşındaydı. Wallis 13 yaşındaydı. Ve Kevin 15 yaşında.

Annemi, babamı, kardeşimi ve kanserden ölen diğer herkesi düşündüğümde, çeşitli senaryolar üretmeye başladığımı hatırlıyorum. Ailemiz kanser gazabına çok aşinaydı. Daha sonra kafamda Tanrı ile zaman muhasebesine başladım.

Bana en az bir yıl ver.

Beş.

Çocuklarımı liseye giderken görmeme izin ver.

Eminim ki pek çok insan bunu yaşar, bu zihnin dans etmesi gibidir. Ve işte, bugün, tüm bu senaryoların gerçek hayatta oynadığını gördüm.

Uyuyan kanser hücrelerinin, laboratuvarlara onlarca kez gidip gelmemden sonra uyanmaya karar vermeleri içimdeki kaygıları arttırıyordu. Bazen günde birçok ilacı boğazıma tıkıyorum ki kanserli hücrelerim tekrardan uyanmasın…

Ama çoğunlukla minnettarım. Elbette Tanrı’ya, çocuklara, doktorlarımıza ve hemşirelerime. Ancak bir takım şeyleri daha iyi anlamam için de minnettarım.”

1. Geçmiş geçmiştir. Geçmişimizi ve onu çevreleyen gerçekleri yeniden yazamayız.

2. Elimizde kesinlikle sadece şu an var. Şimdiye yatırım yapmanın kazancı her şeyden daha önemli.

3. Herkes her zaman olmasa da, en azından hayatlarının bazı noktalarında olumsuzluklarla karşılacaktır.

4. Bir garsona, bir çalışana “Günün nasıl geçiyor?” sorusunu sormak ve bunu içtenlikle yapmak; onların o gün sahip olduğu olumsuzlukları silebilir, hatta hayatlarını değiştirebilir.

5. Bir yabancı, sizden aile fotoğrafını çekmenizi isterse, bu çok güzel bir şeydir.

6. Birisini harekete geçiren kişi olmak harika bir şeydir; özellikle o kişi oğlunuz veya kızınız olduğunda.

7. Her sabah yatağınızı düzeltin. Bu, güne iyi başlamanızı sağlayacaktır.

8. Yeni yıl kararlarını ve planlarını unutun. Bir değişiklik yapmanız veya yeni bir hedefiniz olması gerekiyorsa onu bugün başlatın.

9. Kendinizi tekrar ve tekrar yaratın. Bir müzik aleti çalmayı öğrenin. Yeni şeyler öğrenmek için kurslara katılın. Hiçbir zaman çok yaşlı değilsiniz.

10. Hayatınızdaki insanlara yalnızca onları sevdiğinizi değil; hayatlarının, siz ve başkaları için ne kadar değerli olduğunu da hatırlatın. Hepimizin bu hatırlatmaya ihtiyacı var.

11. Çocuğunuzun size söylediği övgüleri hayal edin. Hayatınızı buna göre yaşayın.

12. Çekilen bir aile fotoğrafınızdan nefret ediyorsanız bile, onu sevmeye çalışın. Bir gün o fotoğraf, hayatınızdaki o mutlu günlerin hatırlatıcısı olacak.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR