Ana Sayfa Yaşam Kahramanımız Saadet Öğretmen’e Beyaz Saray’dan Cesur Kadınlar Ödülü

Kahramanımız Saadet Öğretmen’e Beyaz Saray’dan Cesur Kadınlar Ödülü

0

Saadet Öğretmen’i eminiz hepiniz hatırlıyorsunuzdur ancak yine de bilmeyen birkaç kişi bile varsa diye; kısaca ondan bahsetmek istiyoruz…

Saadet Öğretmen, İzmir’in Menderes ilçesindeki bir okulda görev yapan genç bir kadın. Geçtiğimiz Haziran ayında, okulunda yaşanan korkunç bir olayı açığa çıkardığı için tanıştık hepimiz onunla.

Saadet Öğretmen’in görev yaptığı okulun 66 yaşındaki müdürü Adil Ş.’ye, 2 yıl önce okulundaki 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açılmıştı. Ancak emekli öğretmen, bir türlü ceza almıyor, tutuksuz yargılanmaya devam ediyordu. Saadet Öğretmen, kendisinden yardım isteyen öğrencilerini yalnız bırakmadı ve olanca sesiyle bu dava için bağırdı. Ve onun bu azmi sayesinde, 2 yıl sonra, emekli müdür, hakkında çıkartılan tutuklama kararı ile cezaevine gönderildi…

Tüm Türkiye, tacizci müdürün tutuklandığı duruşma sonrasında Saadet Öğretmen’in yaptığı açıklamayı göz yaşları içinde izledi. Çünkü bu genç kadın, bir anda hepimizin içini umutla doldurmuştu!

İşte “öğretmen” kelimesinin hakkını sonuna kadar veren bu güzel kalpli kadınla ilgili harika bir haber daha öğrendik bugün… Hürriyet’ten Ayşe Arman, paylaştığı yazıyla, Saadet Öğretmen’e ABD’de “Cesur Kadınlar Ödülü” verildiğini aktardı.

Cesur Kadınlar Ödülü, her yıl farklı alanlarda başarı gösteren kadınlara veriliyor. Bu ödüle Türkiye’den birçok başarılı kadın da adaydı ancak; ABD bu ödüle Saadet Öğretmen’i layık gördü. Çünkü o sadece miniklerin değil, hepimizin kahramanıydı!

Ayşe Arman ise, bu mutlu haberi şu cümlelerle duyurdu:

“Saadet Öğretmen şu an Beyaz Saray’da. Evet, Washington DC’de. Yarın Amerikan Başkanı’nın eşinin elinden ödülünü alacak.”

Yarın ödülünü alacak olan Saadet Öğretmen, yaşadığı bu muhteşem deneyimi, Ayşe Arman’ın köşesinde onunla paylaşacak.

Ne desek, ne söylesek az. Seninle gurur duyuyoruz öğretmenim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz