Eşine Doğum Günü Hediyesi Olarak Bir İlkokula Kütüphane Yaptıran Adam

“Kitap, en güzel hediye!”

Bu cümle bazılarına klişe gibi gelse de, gerçek kitapseverler için altın değerindedir. Çünkü onlar için, en güzel hediye, gerçekten de kitaptır. Ve böylelerini, kendilerine bir kitap hediye edilmesinden daha fazla mutlu eden bir şey varsa, o da; başkalarına kitap hediye etmektir.

Sevdiklerimize doğum günlerinde, çok pahalı hediyeler alabiliriz, çok özel yerlere götürebiliriz ya da akla gelmeyecek birçok farklı sürpriz hazırlayabiliriz. Ancak eğer üzerine biraz düşünürsek, onlara hiçbir paranın satın alamayacağı mutluluklar da hediye edebiliriz!

Tosya’da diş doktoru olan Berk Köni isimli genç adam, eşi Esra’ya doğum günü için kalıcı bir hediye vermek istedi. Ve Tosya İlkokulu’na bir kütüphane yaptırdı!

Tosya Kaymakamı, Belediye Başkan Yardımcısı ve Milli Eğitim Müdürü’nün de katıldığı açılış, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

Doktor Berk Köni, hediye fikrini, “Birbirimize sürekli sahip olduğumuz şeyleri almaktansa böyle özel günlerde sosyal projelere imza atarak daha kalıcı hediyeler alıyoruz” diyerek açıkladı.

“Ben Tosya’da görev yaptığım süre içinde bir çocuk kütüphanesinin eksik olduğunu öğrendim. Tosya İlkokulu idarecileri ile görüşerek eşimin adının konduğu ve kalıcı bir eser olan Kütüphane yaptırdım ve eşime doğum gününde hediye ettim.”

Bu anlamlı kütüphane, Tosya Kaymakamlığı’nın 2 aydır yürütmekte olduğu “Kütüphanesiz Okul Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyası kapsamında oluşturuldu.

Berk Köni’nin bu kampanyadan haberi yoktu ancak, eşine bir doğum günü hediyesi olarak; bir okula kütüphane kazandırmak istiyordu. Tosya Kaymakamı, Doktor Berk ile karşılaşmalarını şu cümlelerle anlattı:

“Yaklaşık 2 ay önce Tosya Kaymakamlığı ilçede başlatmış olduğumuz ‘Kütüphanesiz Okul Kitapsız Öğrenci Kalmasın’ kampanyası devam ediyor. Ne tesadüftür ki belki bu kampanyadan habersiz ama bu kampanyanın içine nasip olacak şekilde doktor arkadaşımız eşine bir doğum günü hediyesi olarak bu okula bir kütüphane kazandırmak istedi ve bunu gerçekleştirdi. Belki kütüphane ve kitap kampanyası için yapılmış olsaydı bu kazanım belki bu kadar değerli olmazdı. Doğum günü hediyesi olarak bu kütüphanenin öğrencilerin istifadesine sunulması çok takdire şayan bir davranış şekli. Bu kapsamda Doktor Berk Köni ve eşini Tosya adına, okulum adına tebrik ediyorum, çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.”

Eşinin hediyesi karşısında hem şaşıran hem de çok mutlu olan Esra Köni ise mutluluğunu şu sözlerle ifade etti: “Bu kütüphanede okuyan çocuklar güzel ülkem içim güzel hayaller kurarlar.”

“Tosya Kaymakamının ilçede başlattığı bu kampanya inşallah güzel şeylerin başlangıcı olmasını temenni ediyorum. Bu kütüphanede okuyan çocukları güzel şeylerin hayalini kurup bu güzel vatanımızı için inşallah güzel şeyler yaparlar. Ben eşime doğum günümde böyle bir hediye verdiği için çok teşekkür ediyorum.”

Kütüphane açılışında, çocuklarla birlikte kurdele kesen ve 20 dakika boyunca kitap okuyan çifti, anlamlı davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz! Ve bu harika fikrin, herkese ilham olmasını diliyoruz.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR