Ana Sayfa Yaşam Yüreğimiz Yanıyor: 6 Yaşındaki Eylül Kaçırıldı, Tecavüze Uğradı Ve Öldürüldü

Yüreğimiz Yanıyor: 6 Yaşındaki Eylül Kaçırıldı, Tecavüze Uğradı Ve Öldürüldü

0

Çok değil sadece 2 gün önce, Dünya Çocuk Günü vesilesiyle Save the Children’ın “Çocukluğun Sonu-2017” ismini verdikleri ve dünyadaki 700 milyon çocuğun çocukluğunu yaşayamadığını ortaya koyan çarpıcı raporu sizlerle paylaşmıştık. Bu rapordaki rakamlar, dünyada çocukların durumunu gözler önüne seriyordu. Bu rakamları birden görmek, incelemek gerçekten de insanın üzerinde çok ama çok sarsıcı bir etki bırakıyor. Ama ne yazık ki duyduğumuz bu haberle, çocuklarımızı koruyamadığımızı fark etmek için rakamlara ihtiyacımız olmadığını, bir kez daha anlamış olduk.

Çocuklarımızı koruyamıyoruz! Yüreğimiz yangın yeri…

6 yaşındaki Eylül, geçtiğimiz Çarşamba günü evinin önündeki sokakta oynarken kayboldu…

Yalova-Çınarcık, Koru Beldesi Atakent Mahallesi’nde oturan Aysel ve Nurettin U. çiftinin en küçük çocuğu olan Eylül, geçen çarşamba, evlerine çok yakın oturan teyzesinin evine gitmek için sokağa çıktı. Teyzesine gidene kadar onun arkasından bakan anne, akşama kadar kızı dönmeyince ve ondan haber alamayınca eşine haber verdi. Telaşlı anne baba, hemen jandarmaya başvurdular.

Araştırmalar, onun en son akşam saatlerinde bir futbol sahasında görüldüğünü gösteriyordu…

Jandarmanın yaptığı araştırmalar, Eylül’ün son olarak akşam saatlerinde Atakent Mahallesi’nde bir futbol sahasında görüldüğünü ortaya koydu. Bunun üzerine jandarma hemen bölgede arama başlattı ancak bir gün boyunca herhangi bir sonuç alınamadı.

Sonra arama çalışmalarına katılan mahalle sakinlerinden birinin; aslında onun katili olduğu ortaya çıktı!

Yapılan aramalara mahalle sakinleri de katılmıştı. Ve katil zanlısı da aslında bu aramalara katılan kişilerden biriydi. Murat Şahin A.’nın arama çalışmaları sırasında şüphe çeken hareketleri vardı ve sonra da yetkililere “Dün buradan bavul bulunan bir motosiklet geçti. Sürücüsü bana benziyordu. Bavulu binaya atıp gitti.” şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından eski binaya giden yetkililer, Eylül’ün bavulun içindeki cansız bedeni buldular ve Murat Şahin A.’yı da hemen gözaltına aldılar.

Eylül’ün cansız bedeninde yapılan ilk otopside, tecavüz bulgularına rastlandı.

Küçük Eylül’ün cansız bedeni Çınarcık Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve yapılan ilk otopsi, zanlının küçük kızı boğazını sıkarak öldürdüğünü ve Eylül’ün bedeninde tecavüz bulgularına rastlandığını ortaya koydu. Ardından da kesin ölüm nedeninin saptanması için, Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Her şeyin ortaya çıkması üzerine tutuklanan ve Kocaeli Cezaevi’ne gönderilen Murat Şahin A. ise, can güvenliği nedeniyle geceyi tek kişilik hücrede geçirdi. Haber merkezlerinin duyurduğuna göre, Murat Şahin A.’nın memurlara, “Bana bir şeyler yaparlar mı?” diye sorduğu ve öldürülmekten korktuğu öğrenildi.

Tecavüzcü katilin cezası ise, Eylül’ün detaylı otopsisinin ardından belli olacak…

Minik Eylül, dün gözyaşları içinde toprağa verildi. Eylül’ün ilk otopsisinde rastlanan tecavüz bulguları, detaylı otopsinin ardından kesinleşecek. Tutuklu Murat Şahin A.’nın alacağı cezaya da, ondan sonra karar verilecek.

İşte bu da, olayın detaylıca anlatıldığı video:

Eylül’ün acılı ailesine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz. Çünkü bu, sadece Eylül’ün ailesinin değil, hepimizin acısı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz