Büyük Beden Göğüsler İçin Yepyeni Bir Sütyen Tasarımı: Ta-Ta Towel

Kalçayı büyük gösteren taytlar, dik memeler için yapışkan sütyenler… Şimdi de “havlu sütyenler”! Sosyal medya son günlerde havlu sütyenlerle çalkalanıp duruyor. Bu yeni tasarım, başta insana garip ve saçma gelse de, aslında bir amacı var ve bazı kadınlarca hayat kurtaran bir ürün olarak görülüyor. İşte yakında her yerde görmeye başlayacağınız havlu sütyenler!

Tanıştıralım; boyundan sarkarak göğüsleri kavrayan bu havlu sütyenlere “ta-ta towel” ismi veriliyor ve teri çekmeyi amaçlıyor.

Ta-ta towel’in tasarımcısı Los Angeles’ta yaşayan Erin Robertson isimli bir kadın. Robertson, bir gün duştan çıktığı sırada göğüslerinin terlediğini fark edince, böyle bir tasarım yapmaya karar vermiş.

“Her şeyi denedim: Göğüslerimin altına havlu bezler koydum. Her yerime bebe pudrası sürdüm. Ama bezler çok komik duruyordu. Pudra yüzünden hamura dönüyordum. T-shirt giydiğimde ise daha da terliyordum.”

Tasarımın amacı şıklık değil; büyük göğüslü kadınların yazın çektikleri sıkıntıları hafifletmek. Ayrıca yeni anneler de bu tasarım sayesinde, artık süt akacağı endişesiyle yanlarında bir havlu bulundurmak zorunda değiller.

Ta-ta towel’ı, bazı kadınlar sosyal medyada “kadınların ihtiyaç duyduğundan bile haberdar olmadığı göğüs aksesuarı” olarak tanımlıyor. Bazıları ise, harika bir buluş olarak nitelendiriyor.

Bu farklı ürünün reklamlarında da, diğerlerinden farklı olarak; standart modellerden daha büyük göğüslere sahip kadınlar yer alıyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu havlu sütyenlerden ülkemizde de görebilecek miyiz…

Ve sizin havlu sütyenlerle ilgili görüşünüz nedir?

Yararlanılan Kaynaklar: 1, 2.

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR