Hala Vakit Varken İstanbul’da Koşu Yapabileceğiniz 11 Bol Oksijenli Yer

Hemen inin o koşu bandından! Kapalı yerde koşmak olur mu! Bol oksijenli, bol yeşilli yerlere koşun! Koşun da nereler oralar? Hele ki İstanbul’un trafiğini, gürültüsünü ve dahasını düşününce bir hayal gibi gelse de; var o yerlerden biraz biraz… Gerçi şimdilerde oraları da yok etmeye çalışıyorlar ya, neyse!

Lafı uzatmadan biz en iyisi o bir elin on parmağını geçmeyen -geçemeyen- yerlerimizi şuraya bir listeleyelim. Siz yeter ki açık havada yürüyün, koşun! Bol oksijenli listemiz huzurlarınızda!

Bebek – Ortaköy Sahili

Boğaz havasını en iyi hissedeceğiniz yerlerden biri, bu sahil hattı. Hafta sonları çok fazla rağbet gördüğü için biraz kalabalık olsa da, tercih edilen yerlerden.

Maçka Parkı

Taksim, Osmanbey, Nişantaşı ve Beşiktaş’a yakın konumuyla gözdelerden birisi de Maçka Parkı. Açıkcası bizim de koşmaktan en zevk aldığımız yerlerden olur kendisi. Çimenlerin üzerinde güzel güzel oturan insanların ve hayvan dostlarımızın olduğu sıcacık bir ortam düşünün! İşte burası orası! Ayrıca ağaçlar sayesinde tüm gün, yaz-kış demeden, ortam hep serin. Şehrin gürültüsünden, şehir içinde kaçayım diyorsanız; aradığınız yer Maçka Parkı!

Feneryolu – Suadiye Sahil Yolu

Toplamda 6 km’den oluşan parkur Anadolu Yakası’nın gözdelerinden, en iyi yerlerinden… Yazın şen şakrak, muhteşem bir ortam var. Ada manzaralı bu parkurun en iyi saati sabah saatleri. Nedenini soracak olursanız halkımız hala bisiklet ve yürüyüş yolunu tam olarak kullanmayı öğrenemedi. :/ Ayrıca yerleştirilmiş koşu cetvelleri ile kilometre hesabı yapabilirsiniz.

Belgrad Ormanı

7 km’lik parkuru ile İstanbul’da koşu denince akla ilk gelen yerlerden birisi. Hafta sonları kalabalık ve bilinçsiz ziyaretçilerin çevreye verdiği zarar Belgrad Ormanı’nın itibarını zedelese de, doğanın içinde, mükemmel bir yer! Avrupa Yakası’nda yer alan Belgrad Ormanı’nın zemini irmik ve kiremit tozundan oluşuyor, bu da vücudun yorulmamasını sağlıyor.

Bakırköy Sahil Yolu

8 km’lik bu parkur, araç yoluna uzak olmasından dolayı sevilen yerlerden biri.

Balat Sahili

Biraz kısa olmasına rağmen (3 km) kesinlikle koşmaktan sıkılmayacaksınız! Çünkü manzara gerçekten fevkalade!

Emirgan Parkı

1000 m’lik kros bir parkurun bulunduğu Emirgan Parkı’nda koşmanız gereken zaman, kesinlikle sabah.

Üsküdar Sahili

Üsküdar Sahili ise boğaz havasını en iyi hissedebileceğiniz bir diğer yer.

Yıldız Parkı

İçinde kros bir parkur bulunan Yıldız Parkı, Balmumcu’dan Ortaköy’e uzanan tarafta; Beşiktaş’ta yer alıyor.

Florya Ormanı

Şehir içinde, kolay ulaşımı olan Florya Ormanı’nında ortalama 2 km’lik bir parkur bulunuyor.

Büyükada

7 km’lik bir parkura sahip olan Büyükada, zaman zaman maratonlara ev sahipliği yapıyor. Gitmek için yapmanız gereken tek şey bir vapura atlamak! Bu yolculuk bindiğiniz araç türüne (motor, vapur) ve yerine göre sadece 30 veya 60 dk’ınızı alıyor.

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR