Kıyafet Yönetmeliği Yüzünden Şortla İşe Alınmayan Genç Adamdan Anlamlı Protesto

Bazı şirketlerdeki kıyafet yönetmeliği, sıcak hava koşullarına rağmen, insanları zorlayabiliyor. Bu tarz yönetmelikler yüzünden, çalışanlar, giydikleri giysilerin içinde yaz sıcaklarında yanıp kavruluyor… İşte İngiltere’nin Buckinghamshire kentinde yaşayan Joey Barge de, bu dertten muzdarip ofis çalışanlarından sadece bir tanesi! Ancak onun farkı, bu haksızlığa sessiz kalmak yerine; bir şeyleri değiştirmeye çalışmış olması ve hatta sonunda bunu başarması!

İngiltere’de, şu anda sıcaklıklar 30° C’nin üzerinde ve bu kavurucu sıcaklardan en çok ofis çalışanları etkileniyor.

“Eğer kadınlar iş yerinde etek/elbise giyebilirlerse; ben de böyle şık bir şort giyebilir miyim?”

İşte bir çağrı merkezinde çalışan 20 yaşındaki Joey Barge de, biraz serinlemek için şirketinin kıyafet yönetmeliğini test etmeye karar verdi. Ancak aldığı yanıt, ne yazık ki olumsuzdu.

“Cevap: Hayır. İşten eve gönderildi.”

Şortla iş yerine alınmayan Joey, bu durumu Twitter’da duyurduktan sonra, bir Twitter kullancısı, onun aklına dahiyane bir fikir soktu ve işe etek giyerek gitmesini söyledi.

“Bu ne saçmalık! Etek giysene.”

Çünkü kadınlar yazın işe etekle gelebilirken; erkekler şortla gelemiyordu. Bu yüzden de fikir Joey’in aklına inanılmaz yattı ve bir elbise giyerek işe gitti…

“Görüşürüz, Twitter. Yakında eve gönderileceğim.”

Joey’un bu protestosu, gerçekten de işe yaradı! Elbiseyle işe girebildi ve ardından da şirketindeki cinsiyete dayalı ayrımcılık ortadan kalktı!

Joey’u görünce muhtemelen şok olan patronu, onun bu halini gördükten sonra, kıyafet yönetmeliği konusunda bazı hızlı değişiklikler yaptı. Siyah, bej ve lacivert renklerdeki kapri pantolonlarla işe gelinebileceğini duyurdu.

“Kısmi zafer?”

Joey’in zaferi, Twitter takipçileri tarafından büyük sevinçle karşılandı. Bazı kullanıcılar ise onun bacaklarına iltifat etmeyi de ihmal etmediler. 🙂

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR