Güler Yüzlülüğü ve Samimiyetiyle Gönüllerde Taht Kuran Youtuber Merve Özkaynak

Bugünün en popüler sosyal ağlarından biri de, elbette Youtube. İnsanlar, birçok farklı amaçla giriyor bu siteye. Kimi çılgıncasına video izliyor; kimi de aynı şekilde video üretiyor. Hatta o kadar ki, konuşmayı yeni öğrenen küçük bir çocuğa bile rastlamanız mümkün o deryada dolaşırken… Dolaşmak değil de, kaybolmak desek daha doğru olacak…

İşte bu video üreticileri arasında, bir de, gerçekten bu işi hakkını vererek yapan ve insanların yaşamına dokunmayı başaranlar var… Şimdi size tam da böyle bir Youtuber’dan bahsedeceğiz. Dinlemelere doyamadığımız, insanı Youtube kanalına bağımlı hale getiren bir kadın: Merve Özkaynak!

Tanınmış bir Youtuber olan Merve Özkaynak, aslında kimdir?

İstanbul doğumlu Merve’nin iş hayatına girişi, moda sektörüyle oldu. O, liseden sonra hiç vakit kaybetmeden, moda danışmanı olarak işe girdi ve bu doğrultuda birçok ünlü markayla çalıştı. Daha sonra, yine ünlü bir markanın mağaza müdür yardımcılığını yaparken eşi Cem ile tanıştı. 🙂 Genç yaşına rağmen edindiği bunca tecrübenin ardından, eğitim hayatına geri dönmeye karar verdi. Üniversitede iletişim okudu. Bu eğitiminin ardından müşteri temsilciliği ve hemen peşinden de bir dergide online pazarlama yaptı.

Peki neden Youtube?

Merve çeşitli iş deneyimlerinin ardından, artık bir dönüm noktasındaydı; çünkü içinde kendi işini yapma isteği vardı. O da, her girişimci ruhlu insan gibi, içindeki bu isteğe kulak verdi. 🙂 Sonra da kendisine, yeni teknolojilerle ilgili bir web sitesi kurdu.

Aslında o, özel ilgi alanı olan moda, bakım, makyaj gibi konularla; geçmişteki iş deneyimlerini bir arada bulunduracak bir iş yapmak istiyordu. Bu yüzden, düşüncesini, kendisini daha iyi ifade edebildiğini düşündüğü konuşma yolu ile yapabileceği bir platform olan Youtube kanalı ile hayata geçirdi.

2014 Ağustos’ta, güzellik alanında özgün içerikler üretme heyecanıyla kendisine bir Youtube kanalı açtı…

Ve ilk günden itibaren de, güzel enerjisi ile insanların ilgisini çekecek videolar üretmeye başladı. Youtube kanalıyla beraber, hayatında muhteşem bir gelişme daha oldu! Merve hamile olduğunu öğrendi. 🙂 Yani bebeğiyle kanalını birlikte büyütecekti…

Sonra da güzel enerjisi, güler yüzü, güzelliği ve düzgün diksiyonu ile kısa zamanda herkesin sempatisini kazandı…

Merve’yi hiç tanımıyorsanız bile, kanalında şöyle bir gezecek olursanız, iki buçuk yıl gibi uzun bir zaman diliminde, istikrarını asla kaybetmediğini görürsünüz…

Elbette onun başarısının tek nedeni, güzelliği değil… 🙂

Merve kanalını ilk açtığında, zamanla bu kadar büyüyeceğini tahmin ediyor muydu bilemiyoruz ama bu işi ilk günden beri fazlasıyla ciddiye aldığı apaçık ortada. Tüm videolarını kendisi çekiyor; sonra yine kendisi yayına hazır hale getiriyor… Bu yorucu sürece rağmen, videolarının her noktasında, bu işe gösterdiği özen var.

Kanalın tamamına, gerçekten ilgili çekici konular hakim. Çünkü konu seçimlerini, takipçilerinin ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak; yani karşılıklı iletişimi önemseyerek yapıyor.

Kendisini dakikalarca dinletebilmesinin tek nedeni ise düzgün diksiyonu olamaz. Gerçekten kullanmadığı ürünleri tavsiye etmediği için, en başta güven veriyor insana.

Saya saya bitiremedik işte. Zaten daha ne olsun ki?

En iyisi biz artık susalım… Çünkü hem onu dinlemek çok güzel, hem de kendisini en iyi o anlatıyor! ❤

Bunların hiçbiri yetmez, ben Merve Özkaynak’la ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorum diyenler için; kendisinin gayet aktif olarak kullandığı web sitesi: www.merveozkaynak.com

Youtube kanalı: www.youtube.com/user/merveozkaynak

Instagram: @mevy

Twitter: www.twitter.com/merveozkaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR