Göbek Yağlarınızdan Hızlıca Kurtulmanızı Sağlayacak Japon Nefes Tekniği

“Nefes ile kilo verilir mi?” dediğinizi duyar gibiyiz. Eski Japon aktör Miki Ryosuke, bu yöntem sayesinde 50 gün gibi kısa bir süre içerisinde 13 kg verdi, göbek çevresinden 12 cm kaybetti. Aslında bu nefes tekniği bir doktor tarafından sırt ağrısını hafifletmek için verilmiş egzersizin yan etkisiydi. Yani kazara bu solunum tekniğini keşfetti.

Şimdi detaylarından bahsedeceğimiz bu egzersiz günde sadece 2 ile 5 dakikanızı alıyor. Ve karın çevresi yağları için oldukça etkili.

Hadi nefes ile nasıl kilo verilirmiş hep beraber bakalım.

Peki nasıl çalışıyor?

Teknik üç saniyelik nefes alma ve 7 saniye güçlü ekshalasyondan (soluk verme) oluşuyor. Çoğu Avrupa doktoru kilo kaybı için nefes alma egzersizlerini destekliyor.

Nasıl çalıştığına gelirsek çok basit bir temel bilgiye dayanıyor; nefes aldığımız zaman oksijen yağ hücrelerine ulaşır. Ve oksijen bileşenlerine ayrılır (karbon ve su). Bu nedenle vücudumuz ne kadar çok oksijen kullanırsa o kadar çok yağ yakar.

Nasıl yapılıyor?

Egzersizi her gün 2-5 dakika arası gerçekleştirmeye çalışın.

● Ayağa kalkın ve bir bacağınızı öne, diğerini geriye doğru koyun.

● Şimdi biraz kalçanızı zorlamanız ve ağırlığınızı sırtınıza doğru vermeniz gerekiyor.

● Kollarınızı başınızın üzerine doğru kaldırın ve 3 saniye boyunca nefesinizi içinize doğru çekin.

● Daha sonra 7 saniye boyunca güçlü bir şekilde kollarınızı aşağı doğru indirerek nefesinizi verin. Bu esnada kaslarınızı biraz kasmalısınız.

● Ek olarak; uzmanlar bu egzersizin kaslarınızı güçlendirdiğini ve metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olacağını söylüyor.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR