Fazla Kiloları Ve Aksayan Bacağı Yüzünden Sürekli Alay Edilen 13 Yaşındaki Paris

Özellikle ergenlik döneminde, cinsiyet farkı olmaksızın tüm çocuklar, dış görünüşleriyle yakından ilgili oluyorlar. Bazı kilolar, sadece ergenliğe mahsus olabiliyor ve aslında bu dönem geçtiğinde hızlıca verilebiliyor. Ancak bu yaşta gördüğümüz bazı kilolu çocukların, sandığımızdan çok daha farklı nedenleri olabilir… Bu yüzden onlara karşı özellikle daha hassas ve daha anlayışlı davranmamız gerekiyor. Yoksa birkaç hadsiz insan, onların özgüvenlerini tümüyle kaybetmelerine neden olup hayatlarının geri kalanını etkileyebilir!

Az sonra hikayesini anlatacağımız 13 yaşındaki çocuk, bugüne kadar duyabileceğiniz en cesur şeyi yaptı! Sadece kendisiyle alay edenlere meydan okumakla kalmadı; aynı zamanda da en büyük korkusuyla yüzleşti.

İşte 13 yaşındaki Paris’in herkese ilham verecek hikayesi!

13 yaşındaki Paris Harvey, metabolik bir rahatsızlıktan muzdarip ve ayrıca kalça displazisi ile dünyaya geldiği için tek ayağı aksayarak yürüyor…

İnsanlar, Paris’in fazla kilolarıyla ve aksayan ayağı yüzünden de yürüyüşüyle “penguen” benzetmesi yaparak dalga geçiyorlardı.

Ancak o, aslında, herhangi bir insan kadar yemek yese bile; metabolik rahatsızlığından dolayı daha fazla kilo alıyor…

“Bu yüzden kendimi açıklamam gerektiğini hissettim.”

Böylece Paris, plajda bir fotoğrafını paylaşarak yaşadığı tüm bu alay etmelere ve zorluklara meydan okumaya karar verdi!

“Bugün en büyük korkumla yüzleştim ve mayomu giyerek plaja gittim.”

Paris’in paylaşımından bazı insanlar ilham aldı ve onu desteklediklerini belirttiler…

“Çok güzelsin. Bana o kadar çok ilham verdin ki, daha önce hiç giymediğim şortlarımdan birini giyerek dışarı çıkmaya başlayacağım.”

Bazıları ise negatif yorumlarda bulunarak, insanları obeziteye özendirdiğini iddia ettiler.

“İnsanlar onun güzel ve cesur olduğunu söylüyor. Hayır, o, obez ve sağlıksız. Bu, muhtemelen büyük sağlık sorunlarına yol açacak; ama siz devam edin ve aşırı kilolu olduğu için ona övgüler yağdırın.”

Ancak Paris, tüm bu farklı yorumlara rağmen; destek yorumlarına odaklanmayı tercih etti; çünkü nefret sevgiden daha iyi bir duygu değil…

“Biz arkadaş değiliz ama sen çok güzelsin. Vücudun bir tapınak ve onu göstermekten asla korkmamalısın.”

Biz de bu cesur genç kızı, cesaretinden dolayı takdir ediyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR