Kusursuz Bir Makyaj İçin Bilmeniz Gereken 11 Profesyonel Makyaj Hilesi

Her gün profesyonel makyaj sanatçıları ve blog yazarlarının verdiği birçok ipucu ile karşılaşıyoruz. Biz de bu yüzden, sizlerle, en popüler makyaj tavsiyeleri arasından makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları paylaşalım istedik.

1. Doğru fondöten tonunu seçin.

Cildinize göre bir temel seçin; bu soğuktan sıcak tonlara kadar değişebilir. Kendiniz için ideal ürünü seçmek ve boynunuzun rengini de hesaba katmak için çene, çizginiz boyunca farklı temeller uygulayarak karar verin.

2. Bronzlaştırıcınız daima uyumlu olsun.

Modern konturlama yumuşak kıvrımlara dayalıdır. Yani yüzünüzde üçgen veya şeritler olmamalıdır. Bu yüzden gri-kahverengi bir gölgede hafif bir doku özelliği bulunan bir bronzlaştırıcı seçin. Doğal bir etki yaratmak için, çenek kemiğinizin kendi gölgesinin hemen üzerine uygulayın.

3. Mükemmel kaş şeklini bulun.

Kaşlar bütün makyajı tanımlar, bu nedenle günlük görünümünüz için yumuşak bir şekil seçmeniz önemlidir. Kaş renginizi, saç renginize uygun olarak seçin: Kaş rengi, esmerler için bir veya iki ton daha hafif olmalı; sarışınlar içinse aynı tonlarda olmalıdır.

4. Gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayın.

Üst kirpiklerinizin tabanı boyunca uygulayacağınız siyah astar, keskin ve açık bir görünüm oluşturur ve kirpiklerinizi yoğunlaştırır. Ama alt kirpiklerinizin tabanına da harmanlamadan dikkatlice uygularsanız, daha “badem” gözler oluşturacak ve görsel olarak daha küçük hale getirecektir.

5. Eyeliner’ınızı göz şeklinize göre çekin.

Herkes eyeliner sürebilir! Burada en önemli şey, mükemmel şekli bulmaktır. Bu yüzden kanatları çok yüksek çizmeyin, çünkü bu göz şeklinizi çarpıcı biçimde değiştirebilir. Dış köşe, alt kapak şeklinize uymalıdır. Bunun için gözleriniz açıkken kanatları çizin. Bu teknik, oluşturduğunuz çizgiyi görmenizi sağlar.

6. Gözleriniz için birden fazla ton kullanın.

Makyajınızı uygularken, tek yerine iki tonlu bir göz farı kullanmayı deneyin. Bu yumuşak karışım için, yumuşak bir fırça ve ten rengi bir göz farı gerekir.

7. Tek kat maskara uygulayın.

Kirpiklerinizdeki fazla rimel, sizi daha yaşlı gösterecektir. Oysa topaklanmamış ve ayrılmış kirpikler, günlük makyaj için en doğru seçenektir.

8. Allığınızı doğru bir şekilde uygulayın.

Allık fırçası ile hafif vuruş yapın ve gerekirse rengi yoğunlaştırın. Allığı, elmacık kemiğinizin merkezine uygulayın, çene kemiğinizdeki renkle karıştırmayın.

9. Ruj rengine yakın bir dudak kalemi seçin.

Dudak makyajındaki en önemli numara, dudak kaleminin ruj rengine mükemmel bir şekilde uymasıdır. Aksi takdirde dudaklar, son derece kaba görünürler. Bu yüzden önce dudak kalemini dudağınıza yaymaya çalışın, ardından da ruju uygulayın.

10. Koyu göz altı halkalarını gizleyin.

Göz altlarınızdaki koyu halkaları etkili bir şekilde gizlemek için, kapatıcıyı fotoğraftaki gibi üçgen şeklinde uygulayın.

11. Güneşin doğal olarak vurguladığı bölgeleri aydınlatın.

Yalnızca yağlı olmayan bölgeler için aydınlayıcı kullanın ve özellikle T bölümünden kaçının. Bunu da doğal olarak dikkat çeken alanlara uygulayın: Elmacık kemikleriniz, kaş kemikleriniz, gözlerinizin iç köşeleri, burun köprüsü ve üst dudağın ortasındaki çizgi.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR