7 Açıklamalı Maddede Kıyafetinizin Rengi Ruh Halinizi Nasıl Etkiliyor?

Farklı renkler hakkındaki algımız, aslında direkt olarak bizimle ilgili değildir. Bu algı, kültürel gelenekler ve bazen de doğanın kendisi tarafından belirlenir. Örneğin, kırmızı rengin nabız sayımızı arttırdığı bilinmektedir. Dolayısıyla dolabınızdaki giysileri seçerken, doğru renkleri seçmeniz, ruh halinizi iyileştirebilir ve etrafınızdaki kişilere de daha çekici görünmenizi sağlayabilir.

Biz de bu yüzden, listemizde, farklı renklerin oluşturabileceği duygular hakkında bazı yararlı bilgiler sunacağız. Bu bilgiler ışığında renk seçimi yapmak, sadece harika görünmenizi değil; harika hissetmenizi de sağlayacak!

Kırmızı

Kırmızı giymek, cesaret ve sağduyu gerektirir. Ve de mutlaka cildinizin rengine yakışacak bir ton seçmeniz gerekiyor. Kırmızı giysiler, kendinize olan güveninizi arttırır ve sizi kalabalıkta ön plana çıkarır. Dünyanın birçok yerinde kırmızı, tehlikeli tutku ve cinselliğin aurasına sahip olan bir renk olarak görülür. Ancak Hindistan’da, eğer evlenmiyorsanız; kırmızı giymemenizi öneririz. Çünkü orada gelinliğin geleneksel rengi kırmızıdır. 🙂

Kırmızı ve siyahın birleşimi, uzun zamandır bir moda klasiği. Ancak siz daha dengeli ve yumuşak bir görüntü elde etmek istiyorsanız; beyaz veya bej renkle de giyebilirsiniz.

Sarı

Ünlü stil uzmanı Jeannie Mai’ye göre, sarı; güneşli bir hayatı onaylayan bir renk. Ve en akıl almaz kişilerle dahi olsa, bir yakınlaşma fırsatı yakalamanızı sağlayabilir. Sarı konusunda da, tıpkı kırmızıda olduğu gibi, cildinize yakışan bir ton seçmelisiniz. Eğer seçtiğiniz sarı tonundan emin değilseniz; bunu üst kısmınızdaki rengi etkileyebilecek ögelerle ya da etekle deneyebilirsiniz.

Mavi

Mavi renk, kan basıncını düşürerek fizyolojimizi etkiler. Zorlu bir günün ardından gevşemek istiyorsanız ya da önemli bir randevuya hazırlanıyorsanız; mavi renk sizin için son derece doğru bir seçim olabilir. Çünkü bu renk, rahatlamanıza ve olumlu bir ilk izlenim bırakmanıza yardımcı olur.

Eğer seçtiğiniz mavinin tonu çok koyuysa; bunu nötr veya açık renklerle kombinleyerek, görüntünüzü yumuşatabilirsiniz.

Yeşil

Yeşil, insanı çok hızlı bir şekilde yatıştıran ve de canlandıran bir renk. Ayrıca da tüm cilt renkleri için uygun olmasını sağlayan birçok tona sahip. Eğer seçtiğiniz yeşili vurgulamak istiyorsanız; nötr renkli aksesuarlar kullanmalısınız. Bastırılmış bir tonu kullanırken ise, yeşil ögeleri takı veya şapka ile birleştirebilirsiniz. Ancak seçiminiz ne olursa olsun, yeşili, gövdenizin üst kısmında kullanmamaya çalışın.

Mor

Bu renk, deneyimli ve kendine güvenen bir izlenim yaratmak için mükemmeldir. Eğer bir iş görüşmesine gidiyorsanız, mor giyinmenizi öneririz. Ünlü stil uzmanı Jeannie Mai, “Mor kıyafetler, genç bir yüzü bile olgunlaştırabilir” diyor. Dahası, mor; en sıradan görünümü bile canlandırabilir! Ayrıca morla kombinleyebileceğiniz ideal renkler, pastel renklerdir.

Siyah

Herkes için ideal olan tek renk! Giysiler söz konusu olduğunda, siyah zayıf göstermesiyle ünlüdür. Siyah renkli parçalar, genel olarak, üzüntü ve zerafeti bir araya getirerek ikili bir izlenim yaratabilir. Siyah kıyafetinizin, yas içinde değil cazibeli bir şekilde görünmesini sağlamak için, tek bir parlak renkli detay veya takılar ile dengelemenizi öneririz!

Turuncu

Turuncu, sarının güneşli havasını ve kırmızı rengin derinliğini birleştiren bir renktir. Portakalın, aktiviteye teşvik etmek ve yaratıcılığı uyandırmak için ideal bir renk olduğu düşünülmektedir. Bu yüzden böylesine göze çarpan bir rengi, soğuk veya nötr renklerle birlikte kullanmalısınız.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR