İnce Telli Saçlara Hacim Vermek İçin Bilmeniz Gereken 10 Basit Ama Etkili Yöntem

Eğer ince telli saçlara sahipseniz, dışarı çıkarken onlara hacim vermek zorunda kalmak sizi yorabilir. Ama üzülmeyin, size güzel bir haberimiz var! Çünkü saçlarınıza hacim vermenin aslında çok basit yolları var.

İşte her gün mükemmel görünmenizi sağlayacak, ince telli saçlara hacim vermek için bilmeniz gereken 10 basit yol.

1. Saçlarınızın uzunluğunu değiştirin.

Birçok stilist ince saçlar için en uygun uzunluğun omuzların biraz üstü olduğunu söyler. Saçlarınızı omzunuzun üzerinde kestirerek hacimli gösterebilirsiniz.

2. Saçlarınızı çok katlı kestirin.

Saçlarınızı daha hacimli göstermeye yarayan bir diğer yol ise çok katlı kestirmektir. Çok katlı saç kesiminin bir diğer avantajı hemen hemen her tür yüz stiline yakışmasıdır.

3. Biraz renk ekleyin.

Saçlara hacim vermenin tek yolu kestirmekten geçmiyor. Vurgulamalar ve birkaç farklı tonu barındıran shatush yöntemi iyi bir fikir olabilir.

4. Saçlarınızı doğru şekilde yıkayın.

Saçınızı doğru bir şekilde yıkamak basit bir şekilde saçlara hacim kazandırabilir. Tek yapmanız gereken birkaç temel kuralı uygulamaktır:

1. Şampuanı saç köklerine uyguladıktan sonra köpüğü uçlara doğru yayın. Saçınızın uçları her zaman daha kuru ve kırılgandır. Bu yüzden kesinlikle uçları ovmayın.

2. Saç kremi ve maske kullanıyorsanız saç köklerine uygulamayın. Çünkü bu ürünler saçları düzleştirir ve daha ağır yapar.

3. Saç derinizi düzenli olarak yıkayın. Bu, kan dolaşımını arttırarak, ölen hücrelerin yenilenmesini sağlayacak.

4. Saçlarınızı her gün yıkamayın. Bu, saçlarınızdaki koruyucu tabakaya zarar verebilir. Bu da saçlarınızın zayıflamasına ve hacmini kaybetmesine neden olabilir. Saçları her gün yıkamaktansa kuru şampuan kullanmak daha mantıklıdır.

5. Toka kullanın.

Sıradan bir saç tokası ile saçlarınıza hacim verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken saçlarınız ıslakken yukarıdan toka takmak ve tokayla beraber saçlarınızı kurutmak. Bu, kökleri hafifçe kaldıracaktır ve saçlarınız daha hacimli görünecektir.

6. Saç köpüğü kullanmaktan kaçının veya az kullanın.

Aşırı miktarda saç köpüğü kullanmak saçlarınızı birbirine yapıştırır ve ağırlaştırır. Bu da hacim elde etmenizi büyük ölçüde zorlaştırır. Unutmayın saç köpüğü, kısa saçlar için ceviz boyutunda, orta uzunluktaki saçlar için tavuk yumurtası boyutunda, uzun saçlar için tenis topu boyutunda kullanılmalıdır.

7. Yaratıcı kaos ilkesini uygulayın.

Pürüzsüz ve dikkatle taranmış saçlar oldukça düz, hacimsiz görünür. Saçlarda yaratacağınız küçük çaplı kaos, daha fazla hacim için en iyi arkadaştır. Bu kaos; saçlarınızı dalgalandırarak, gevşek bırakarak veya saç köpüğü uygulayarak elde edilebilir.

8. Kuru şampuan kullanın.

Kuru şampuan, saçlarını yıkamaya zamanı olmayanlar için bir hayat kurtarıcıdır. Tabii ki tek iyi yanı sadece bu değil. Köklerdeki kirleri çıkartır ve aynı zamanda hacim kazandırmaya yardımcı olur.

9. Saçlarınızı alttan kurutun.

Sıradan bir saç kurutma makinesi saçlarınıza hacim vermeye yardımcı olabilir. Saçınızı yüzünüzün önüne alarak, başınızı aşağıya indirin. Sıcak havayı köklerden saç uçlarına doğru uygulayın. Alternatif olarak saçın üst kısmını havaya kaldırarak dikey bir şekilde de kurutabilirsiniz.

10. Saçlarınızı doğru yerden ayırın.

Alışık olduğunuz saç ayırma noktanızı değiştirin ve farklı bir stil deneyin. Burada birçok seçeneğiniz var: zikzak, ortadan bölme, düşük taraflı ayırma vs. Bu basit hüner, saçlarınıza büyük ölçüde hacim katacaktır.

Yararlanılan Kaynak

İlginizi Çekebilir: Saçlara İyi Gelen Yağlar

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR