Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır? Fiyatları

Bölgesel yağlanmadan kurtulmanızı sağlayacak soğuk lipoliz tedavisini daha önce duydunuz mu? Çığır açan bir teknoloji olarak FDA onaylı sistemle birlikte etkili sonuçlara ulaşılabiliyor. Onca diyete ve spora rağmen kurtulamadığınız inatçı bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için en etkili yollardan birisi soğuk lipoliz uygulamasıdır.

Artık vücut formunu mükemmel bir kıvama getirmek, modern yaşamın önemli bir parçası haline geldi. Fiziksel görünümüne dikkat eden herkes, istediği kiloda olsa da hayal ettiği görünümde olmayabilir. Bu süreçte inatçı yağ birikintileri spor veya diyetle gitmediğini görmek hayal kırıklığına sebep olabiliyor. Sizler de bu konudan şikayetçiyseniz, soğuk lipoliz nedir, nasıl uygulanır ve fiyatları hakkında bilgi verdiğimiz yazımızı incelemeye başlayabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz nedir sorusuna genel olarak bakarsak bir tedavi şeklidir diyebiliriz. Yani bölgesel fazlalıkları, dondurucu soğuk etkisiyle kalıcı şekilde yok ediyor. Günümüzde birçok lipoliz cihazı vardır. Ancak genel çalışma prensibi aynıdır. Üstelik yağ dokusunu kalıcı olarak yok ettiği, çeşitli bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu işlem, bel, bacak, basen ve karın gibi bölgelerde yani bölgesel yağlanmanın fazla olduğu kısımlarda uygulanır. Cilt üzerinde herhangi bir zarara sebep olmadan sadece yağ hücreleri hedef alınır. Böylece ameliyatsız bir şekilde yağ birikintilerden kurtulmak mümkündür.

soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Tedavi, tamamen cildin üst tabakasını ve kas, sinir yapısını etkilemeden cilt altındaki yağları etkiler. Yüksek teknolojiyle uygulanan bölgedeki yağ hücreleri, dondurucu soğuğa maruz bırakılır. Soğukluk ise ortalama -11 derecedir. Böylece tedavi edilen bölgedeki yağ hücrelerinin bütünlüğü bozulur. Düşük ısıya karşı duyarlı yağ hücreleri parçalanır ve iki hafta sonrasında vücutta doğal yollarla atılmaktadır. Lipoliz yöntemiyle yağ dokusunun %30 ila %35 kadarı yok olur. Bölgesel yağı fazla olmayanlarda tek seans yeterlidir. Eğer yağ dokusu fazlaysa ikinci ve hatta üçüncü seans gerekebilir.

Soğuk Lipoliz Ücreti Ne Kadar?

Coolsculpting fiyatı yani soğuk lipoliz fiyat işlem yapılan klinik ve hasta ihtiyacına göre değişebilir. Bu tedavide genellikle tek seans yeterlidir. Ancak daha çok seans için ücretler artış gösterir. Bölge sayısı ve kullanılan başlık sayısı gibi detaylarda işlem fiyatını etkiler. Fiyat belirlenirken sorununuz tespit edilir ve planlama yapılır. Tüm bunlara ek olarak bireylerin isteklerine göre ücretler değişebilir. Çünkü tedavinin uygulanacak olan bölgenin geniş olması, farklı fiyatlandırmaya sebep olabilir. Soğuk lipoliz fiyatları 2023 senesiyle birlikte ortalama 3500 TL ila 8000 TL civarındadır.

soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Kaç Seansta İşe Yarar?

Yüksek etkinliğe sahip soğuk lipoliz yöntemi, yüz güldüren sonuçlara sahiptir. Hatta birçok kişide tek seans bile yeterli olur. İşlem sonrasında kilo almamaya devam ederseniz, tedavi etkileri kalıcı olacaktır. Lipoliz tedavisi sonrasında etkiler 3 hafta içerisinde kendisini gösterecektir. Ancak gözle görülür etki için 1 ay kadar beklemek gerekebiliyor. Tedavi sürecinde çeşitli egzersizlerle süreci hızlandırabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Tek Seans Yeterli mi?

Tedavi, konforlu ve kısa süreli bir işlemdir. Uygulama öncesinde gereken kontrol ve muayeneler yapılır. İşlem yapılacak bölge belirlendikten sonra ortalama seans süreci belirlenir. Ancak ideal kilosunda olan bireylerde genellikle tek seans yeterli olabilir. Uygulama süreci ise tedavinin uygulandığı bölgeye göre değişebiliyor. 1 seanslık işlem ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Bu süreçte yağ tabakasındaki alan yavaş yavaş soğutulur. Sonuç olarak soğuk lipoliz tek seans yeterli mi sorusu için bazı durumlarda yeterli olabileceğini söyleyebiliriz.

soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Soğuk lipoliz yaptıranlar ve sonuç alan kişilerin yorumlarına göre gerçekten işe yarıyor diyebilmek mümkündür. Ameliyatsız olarak etkili bir incelme sağlayan bu yöntemin işe yaraması için ideal kilonuzda olmak veya ideal kilonuzdan en fazla 10 kilo fazla olmanız gerekir. Aksi takdirde istediğiniz gibi bir sonuca ulaşamayabilirsiniz. Bu süreçte ve sonrasında beslenmenize dikkat etmeniz ve hafif egzersizler yapmanız önerilir. Böylece salınan yağ hücreleri daha hızlı atabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Avantajları

Soğuk lipoliz yöntemi sürecinde kişilere herhangi bir cerrahi müdahale uygulanmamaktadır. Üstelik soğuk lipoliz yaptıranların yorumları göz önüne alındığı zaman herhangi bir zarar veya yan etki tespit edilememiştir. Bu sebeple bölgesel yağlanmalarda en gözde tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Soğuk lipolizin avantajlarına geçmeden öncesinde yöntemin hamile ve hamilelik şüphesi olanlarda yapılması uygun değildir. Aynı şekilde cilt sorunu olan kişiler bu tarz bir işlem yapmadan öncesinde mutlaka uzmana bildirmeliler. Soğuk lipoliz avantajları açısından bakarsak:

  • Uygulama sonrasında bireylerde büyük oranda yağ kaybı gözlemlenmiştir.
  • Bu yöntem FDA onaylıdır ve bu yöntemle 8-9 kg civarında zayıflamak mümkündür.
  • Tedavi sonrasında aynı gün içerisinde işinize ve günlük hayatınıza dönebilirsiniz.
  • Zayıflamak garanti değildir ancak son derece etkili yöntemlerden birisi olarak inatçı yağlara karşı kullanılabilir.
  • İşlem boyunca acı hissedilmemesiyle birlikte yağ parçalama işleminde güvenilir bir teknolojidir.
  • Özellikle bacaklarda pürüzsüz ve sıkı bacaklara kavuşmak için mükemmel bir tercihtir. Selülit görünümünü azaltır.
soğuk lipoliz

Soğuk Lipoliz Öncesi Sonrası Farklar

Tedavi öncesi ve sonrası gözle görülür bir fark olması normaldir. Bazı kişilerde tek seansta bile büyük farklılıklar olabilir. Tedavi sonrasında uygulama yapılan bölgelerde ödem ve hafif kızarıklıklar olabilir. Ancak bu belirtilerde en fazla bir gün içerisinde yok olacaktır. Elbette bu aşamada her vücut farklı tepki verir. Fakat tedaviyi uygulayan kişilerin büyük bir kısmında olumsuz bir sonuç yok gibi görünüyor. Soğuk lipoliz öncesi sonrası genel tedavi sürecine baktığımız zaman, hastane yatışı gerekmez ve günlük hayatınıza kısa sürede dönebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Zararları

Sıklıkla adını duyduğumuz soğuk lipoliz yöntemi, son dönemlerde bölgesel incelme ve estetik anlamında tercih ediliyor. Üstelik ileri teknolojiye sahiptir ve bu sebeple etkili, güvenilir sonuçları almayı vaat etmektedir. Bu spesifik yaklaşımla birlikte tedavi edilen kısımlarda düzensiz çökme, sarkma gibi olumsuz sonuçlar olmaz. Yine de herkesin vücut yapısı farklıdır. Tedavi öncesinde uzman bir hekime görüşmek her zaman öneriliyor. Genel olarak soğuk lipoliz zararları açısından baktığımızda uygulamanın herhangi bir zararı yoktur. Yani her estetik işlemde meydana gelen standart şeyler vardır. Morarma, geçici hassasiyet, işlem bölgesinde uyuşukluk ve kızarıklık tarzı durumlar olabilir.

soğuk lipoliz

Kimler Soğuk Lipoliz Yaptırabilir?

Tedavide en merak edilen konulardan bir diğeri, kimler soğuk lipoliz yaptırabilir? sorusudur. Genel olarak lipoliz yöntemi, zayıflama değildir. Tamamen vücut biçimlendirme tedavisidir. Sadece bölgesel fazlalıklara uygulanır. En uygun adaylar ise ideal kilosuna yakın olan adaylardır. Vücut kitle endeksi normal olan veya normal kilosundan en fazla 10 kiloya kadar fazla olan kişilere yapılır.

Sonuç olarak soğuk lipoliz yöntemiyle fazlalıklardan kurtulmak ve daha düzgün bir vücuda ulaşmak için mükemmeldir. Ancak bu aşamada mutlaka bir profesyonel tarafından yapılması gerekiyor. Aynı zamanda bu tarz bir tedavi yöntemi öncesinde doktorunuzdan, beslenme danışmanınızdan onay almanız önerilir.

Eğer Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır? Fiyatları içeriğimiz ilginizi çektiyse mutlaka Sihirli Dokunuş: G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir? Yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR