16 Yaşında Keşfedilip Podyumlarda Hem Erkek Hem Kadın Olarak Yürüyen Süper Model

Andreja Pejiç, sadece 16 yaşındayken keşfedilmiş dünyaca ünlü bir model. O bir erkek olarak dünyaya geldi ancak, yüzünün güzelliği; küçük yaşlarda onun moda dünyası tarafından keşfedilmesine neden oldu. Yıllarca podyumlarda hem bir kadın hem bir erkek olarak yürüdü. O kadar beğeniliyordu ki; bir keresinde dünyanın en güzel 100 kadını arasına girdi; fakat kendisininin bir erkek olduğunu sonradan fark eden yetkililer, özür dileyerek onu bu listeden çıkardı… O, artık bir kadın. Ve hala moda dünyasının en çok tercih edilen isimleri arasında.

Şu anda 25 yaşında olan güzel model Andreja Pejiç, Melbourne McDonald’s’da çalışırken; 16 yaşında keşfedildi.

Çarpıcı model Bosna Hersek’te büyüdü ve 10 yaşındayken siyasi bir mülteci olarak Avustralya’ya taşındı.

Başlangıçta Anrej olarak bilinen model, 2013’te bir cinsiyet ameliyatı geçirdi ve o günden beri de bir kadın olarak yaşıyor…

Andreja Pejiç, ilk günden beri moda endüstrisinde hayranlıkla izlenen biri. Artık bir kadın bile olsa, onu podyumlarda hem erkek hem de kadın olarak görmek mümkün.

Andreja, 16 yaşında keşfedilip dünyanın en ünlü androjen süper modeli olarak hızla ünlenmesine rağmen, moda dünyasında hala bir yenilik olarak görüldüğünü söylüyor.

Ve hikayesinin kariyerinin önüne geçmesinden de oldukça şikayetçi. “Vajinamla ilgili soruları cevaplamaktan bıktım. Hikayem, beni daha unutulmaz yapıyor mu?”

Ayrıca kendisiyle ilgili atılan “Erkek Model”, “Bu bir adam!” gibi makale başlıklarından ziyade; daha duygusal olanları görmekten hoşlandığını söylüyor.

Genç model, görünüşe göre trans bireylerin kabul gördüğünü ancak özel yaşamlarında kiralarını ödeyemediklerini ya da iş bulamadıklarını da sözlerine ekliyor.

“Eğer bir süper modelseniz; Kardashian’larla ya da Hollywood’da bir kariyeriniz varsa, yaşamınız daha kolay oluyor. Bir dergi kapağında yer almak da çok güzel; bunun için minnettarım. Ama bu, insanları fakirlikten kurtarmayacak.”

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR