Kadının Angel Shot Sipariş Etmesiyle Durumu Anlayıp Polis Çağıran Kahraman Barmen

Teknoloji, internet, sosyal medya… Bu kelimeler, sadece hayatımızın içinde değil; hayatımızın ta kendisi olmuş durumda. Haliyle artık bir insanla sokakta karşılaşıp birbirinize çarpmanız; sonra da onun sizin kitaplarınızı toplaması pek mümkün değil. Hayatınızın aşkıyla olsa olsa Tinder’da match olursunuz. O da, eğer biraz şanslıysanız…

Peki ya şanslı değilseniz? Hayatınızın aşkı yerine; asla karşılaşmak istemeyeceğiniz bir insanla eşleştiyseniz? Üzülmeyin, ona da bir çözüm bulmuşlar.

Çağımızın popüler çöpçatanlık uygulamaları, beraberinde belirli güvenlik önlemleri almayı da gerektiriyor. Düşünsenize, online olarak yazıştığınız kişi, ya gerçekte bambaşka biriyse?

İşte Florida’daki bir bar da tam olarak bu noktadan hareketle, kadınlar için küçücük bir güvenlik fikri bulmuş: Angel shot

Buna göre, o sırada internetten tanıştığı biriyle ilk görüşmesini gerçekleştiren bir kadın; eğer kendini güvende hissetmiyorsa; barmenden “angel shot” sipariş ediyor!

Aslında böyle bir içki yok; ancak barmen durumu hemen anlıyor ve kadını bu zor durumdan kurtarıyor.

Üstelik angel shot’ı; sek, buzlu ve limonlu söylemeniz de bambaşka anlamlar ifade ediyor:

Sek angel shot: Barmenin sizi aracınıza kadar geçirmesini,

Buzlu angel shot: Barmenin size taksi çağırmasını,

Limonlu angel shot: Barmenin hemen polis çağırmasını istediğiniz anlamına geliyor.

Kadınlar tuvaletine asılan afişlerle, kadınlar bu uygulamadan haberdar ediliyor. Ve daha şimdiden dünyanın birçok yerine, farklı içki isimleriyle yayılmış durumda!

Mesela İngiltere’deki bu barda, kurtarıcı içkinin ismi “Angela”. 🙂

Peki siz bu ilginç buluşla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR