52 Yıl Önce Kainat Güzeli Seçilen Ve Bugün 70 Yaşında Olduğuna İnanamayacağınız Kadın

Genç görünmek konusunda, yardımına ihtiyacımız olan en önemli şey genlerimiz. Yani biz ne yaparsak yapalım; zamana ne kadar meydan okuyabileceğimizi, genetik faktörler belirliyor. Elbette daha yavaş yaşlanmak için yapabileceğimiz güzellik sırları da var. Kısacası ne kadar doğal olursak; o kadar genç kalabiliyoruz.

Şimdi hikayesinden bahsedeceğimiz kadın, tescilli bir güzel. Çünkü kendisi, 1965 yılında kainat güzeli seçilmiş. Ve bugün 70 yaşında olmasına rağmen, insanlar onun genç görüntüsüne inanamıyor! Fotoğraflara bakınca, siz de onlara hak vereceksiniz. İşte zamana meydan okumayı başarmış sayılı insanlardan biri olan Apasra Hongsakula’nın hikayesi!

Apasra Hongsakula, 1965 yılında, popüler güzellik yarışması Miss Universe’i kazanan ilk Taylandlı oldu. Ve kainat güzeli seçildiğinde, sadece 18 yaşındaydı.

Apasra’nın dünyadaki en güzel kadın seçilmesinden bu yana ise 50 yılı aşkın bir süre geçti…

Doğal olarak, 70 yaşındaki çoğu kadının yüzünde kırışıklıklar var, vücutları önemli derecede değişiyor ve saçları tamamen beyaza dönmeye başlıyor. Ama Apasra’da bu yaşlanma belirtilerinin neredeyse hiçbiri yok!

Eski güzellik kraliçesi, bugün 70 yaşında olmasına rağmen, gençliğin sırrını keşfetmişe benziyor ve hala ilk günkü gibi güzel görünüyor.

Onun bugünkü fotoğraflarına baktığınızda, yaşına inanmanız mümkün değil! Çünkü adeta 20’li yaşlarda genç bir kadın!

Apasra’nın bu görüntüye sahip olmak için bazı estetik ameliyatlar geçirdiği ve bu dönüşüm sürecinin ona 2,5 milyon dolardan fazla bir paraya mal olduğu söylentileri var…

Ama menajeri tüm iddiaları reddediyor ve 70 yaşındaki eski güzellik kraliçesinin sadece saç stilini değiştirdiğini; saçlarının bu halinin de onun daha genç gösterdiğini söylüyor.

Asya güzeli, 1947’de Bangkok’ta dünyaya geldi. Ve “daha yaygın özelliklere” sahip olan kadınların güzel olduğu düşünülen bir dönemde Miss Universe’yi kazandı.

Ve yıllar içinde, kendisine Tayland’da kültürel elçilik yapan bir isim yapmayı başardı…

Şimdi ise, Miss Universe Tayland güzellik yarışmasında jüri üyesi ve bir hayırsever. Aynı zamanda da bir güzellik spa merkezinin sahibi…

Liseyi bitirdikten hemen sonra Kraliçe Sirikit’in kuzeni ile evlenen Apasra, bir oğlu olduktan sonra ise eşiyle yollarını ayırdı. Şimdilerde ise, yoğun iş yaşamıyla hayatını sürdürmeye devam ediyor.

Ne diyelim, ona daha uzun yıllar sağlıklı bir yaşam diliyoruz!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR