Yaz- Kış Demeden Ördüğü Lifleri Satarak Ekmek Parasını Kazanan 98 Yaşındaki Gururlu Nine

2 gün önce, Twitter’daki @varliksamet isimli kullanıcının hesabından paylaştığı fotoğraf anında birçok insanın dikkatini çekti. Çünkü fotoğrafta 98 yaşında kendi ördüğü lifleri satmaya çalışan bir teyzemiz vardı…

Bu fotoğrafı gören Twitter kullanıcıları, İstanbul Belediyesi Beyaz Masa’yı etiketleyerek, teyzemiz için yardım talep etti.

Beyaz Masa ise gelen tepkilere kayıtsız kalmayarak şu açıklamayı yaptı:

Yani teyzemiz, belediyenin yardımını kabul etmedi…

Geçen sene Temmuz ayında da, aynı teyze ilgili tweet atanlar olmuş… Görünen o ki, teyzemiz zaten bir seneden fazla bir süredir aynı yerde, ördüğü lifleri satarak geçimini sağlamaya çalışıyor.

İnsanın bu fotoğrafı görünce bile içi düğüm düğüm oluyor. Teyzemiz, son derece saygıdeğer bir şey yapıyor; emek vererek hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Ama yine de, 98 yaşındaki bir insanı böyle çalışmak durumunda bırakan düzene lanet etmeyelim de ne yapalım; gerçekten bilemedik!

Elbette sadece bu teyzemiz de değil; onun gibi birçok yaşlı insan alın teriyle hala ekmek parasını kazanmaya çalışıyor. Bu yüzden gün içinde rastladığımız bu sahnelere karşı, asla duyarsız kalmamalıyız. Onlara incitmeden yardımcı olmanın mutlaka bir yolu var çünkü…

Bu tatlı teyzemize yardım etmek isteyenler içinse adresini bir kez daha yineleyelim: Beylikdüzü Migros’un köşesinde. Ne yapalım derseniz; en azından yolunuz oraya düştüğünde, onun emek verdiği ürünlerden satın alarak, onu incitmeden ona yardımcı olabilirsiniz; olabiliriz.

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR