Çok Seksi Olduğu Gerekçesiyle Bir Yıl Boyunca Filmlerde Yer Alması Yasaklanan Oyuncu

Gün geçmiyor ki herhangi bir ülkede, kadınlarla ilgili bir gariplik yaşanmasın; biz de şaşırtıcı bir haberle karşılaşmayalım. Bugünün garip haberi, alıştığınız gibi ülkemizden değil; Kamboçya’dan. Okuyunca siz de, hem “Tek tuhaf yer bizim ülkemiz değilmiş” diyecek; hem de olayın saçmalığı karşısında kalakalacaksanız…

24 yaşındaki Denny Kwan, Kamboçyalı bir oyuncu.

Ve Denny’nin Facebook’ta 300 binden fazla takipçisi var.

Aktris, özellikle sosyal medyada paylaştığı seksi selfie’lerle biliniyor.

Bu genç kadından haberdar olmamızın nedeni ise, Kamboçya Hükümeti’nin ona uyguladığı garip ceza…

Kültür ve Güzel Sanatlar Bakanlığı, genç oyuncunun “çok seksi” olduğu için davranış kurallarını ihlal ettiğine karar verdi ve ceza olarak da 1 yıl boyunca yeni filmlerde yer almasını yasakladı.

Denny, ülkedeki kamu görevlilerinin saygınlıkları ve ulusal kimliği göz önünde bulundurarak giyinmelerini şart koşan bir yönetmeliği ihlal etmekle suçlanıyor ve şu anda 12 ay boyunca film türevi herhangi bir gösteride yer alması yasak.

Kültürlerine uygun davranmamakla suçlanan Denny, kendisine verilen cezayı son derece haksız bulduğunu söyleyerek, bakanlığa “O zaman beni kızınız gibi eğitin!” sözleriyle seslendi.

Şaka bir yana; Kamboçya Hükümeti’nin kadın oyuncuya uyguladığı bu yaptırım, gerçekten oldukça garip. Dünyanın dört bir yanında pek çok oyuncu erotik sahnelerde yer alıyor; alabilir de; adı üstünde “oyuncu”. Tıpkı ülkedeki kadın hakları örgütlerinin tepki gösterdiği gibi, biz de ülkenin bu cinsiyetçi ve ayrımcılık kokan kararını, şiddetle kınıyoruz…

Herkesin hayatına kimsenin karışmadığı ve başka şeyleri dert edindiğimiz güzel günlere!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR