Çocukluk Masallarımızdaki Prenseslerden Esinlenen Disney Gelinlik Koleksiyonu

Her kadın, hayatının en önemli günlerinden biri olan düğün gününde, masallardan fırlamışcasına güzel olmak ister. Bu yüzden de bu özel günde giyeceği gelinlik, her şeyden önemlidir. Gelinlik konusunda sayısız seçenek arasından, kendisine en çok yakışanı seçmeye çalışır… Peki, sizce gelinlik dediğimiz şey ille de beyaz olmak zorunda mıdır?

Hiç sanmıyoruz… Japonya merkezli düğün şirketi Kuraudia, geçtiğimiz günlerde Walt Disney Japonya ile prenseslerden esinlenen renkli bir gelinlik koleksiyonu için işbirliği yaptı. Ve ortaya gerçekten muhteşem sonuçlar çıktı. 1 Kasım’dan itibaren kiraya verilecek olan gelinlikler arasında, Cindirella’nın balo elbisesinden Güzel ve Çirkin’deki Belle’nin simgesel sarı elbisesine kadar; Disney’in en popüler prenseslerinin elbiseleri yer alıyor.

Üzücü haber; gelinlikler sadece Japonya’dan alınabilecek. Ancak yine de bu modern gelinlik modelleri, tüm gelin adaylarına bir parça ilham verebilir. İşte sizi bir masal prensesine dönüştürecek o gelinlik modelleri.

Disney Japonya, Disney prenseslerinden esinlenen bir gelinlik koleksiyonu için, Japonya merkezli düğün şirketi Kuraudia ile bir işbirliği yaptı.

Gelinlik koleksiyonunda, Disney’in popüler prensesleri Belle (Güzel ve Çirkin), Cindirella, Ariel (Küçük Denizkızı), Rapunzel, Aurora (Uyuyan Güzel) ve Pamuk Prenses’in simgesel elbiselerinden esinlenen modeller yer alıyor.

Gelinliğin eteklerine eklenen çiçekler, tıpkı Rapunzel’in elbisesindeki süslü çiçekler gibi.

Bazı modeller, Güzel ve Çirkin’deki Prenses Belle’nin elbisesinin tıpkısının aynısını andırıyor ve insana adeta o masalın içindeymiş gibi hissettiriyor.

Bu altın sarısı gelinliğin de, tıpkı Belle’nin elbisesinde olduğu gibi omuzları düşük.

Diğer modeller ise, çeşitli masallardan hatırlayabileceğiniz ikonik görünümlerden ilham alıyor. Mesela bu kırmızı elbisede, Pamuk Prenses’in kırmızı dudaklarından ve ısırdığı zehirli elmadan esinlenilmiş.

Pamuk Prenses görüntüsü, kırmızı bir saç bandı ve belde bulunan bir kurdele şeridi ile tamamlanmış.

Bu harika gelinlikler, 1 Kasım’dan itibaren yalnızca Japonya’da kiralık olarak satışa sunulacak.

Bu mavi-yeşil elbise, Küçük Deniz Kızı Ariel’in yüzgecini hatırlatıyor.

Gelinliklerin çoğu, 34 ile 40 beden arasında değişiyor.

Prenses Aurora, “Uyuyan Güzel”de birkaç farklı renkte elbise giyiyor. Ama burada, elbisesi soluk pembe.

Daha klasik bir görünüm arıyorsanız, tıpkı Pamuk Prenses’in evlendiği gün üzerinde olduğu gibi, beyaz bir model tercih edebilirsiniz.

Bu beyaz elbise, Pamuk Prenses’in Prens’e kavuştuğunda giydiği beyaz elbiseye çok benzer.

Bu büyüleyici koleksiyon sadece gelinliklerden oluşmuyor. İçerisinde ayrıca, nedimeler için düşünüşmüş çeşitli modeller de bulunuyor.

Bu smokin, Güzel ve Çirkin’deki çirkinin giydiği kostümle eşleşecek şekilde tasarlanmış. Elbise ise, Belle’ninkine çok benziyor.

Eğer siz de düğün gününüzde masallardan fırlamış gerçek bir prenses gibi görünmek isterseniz; bu özel koleksiyondan ilham alabilirsiniz!

Cinderella’nın gelinlik modeli, prensin ona bakışıyla birlikte gerçekten de bir masal sahnesini andırıyor!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR