Dünyanın İlk Canlı Oyuncak Bebek Modeli Lulu Hashimoto

Sürekli gelişen teknoloji, her yeni günde bizi şaşkına çevirecek bir şeyle karşımıza çıkıyor. Ama 3D teknolojisi ve yapay zekalar, insanlığın yararı mı yoksa zararı mı için mi çalışıyor; açıkçası zaman zaman bundan emin olamıyoruz.

Listemizde, işte bu teknolojiler sayesinde üretilebilmiş bir garip tasarım yer alıyor ve bu garip tasarım sizi hiç şaşırtmayacak bir yerden; yani Japonya’dan. Rahatsız edici görseller görmeye hazırsanız, başlayalım o zaman!

Dünyanın ilk canlı oyuncak bebeği “Lulu Hashimoto” ve Tokyo’nun moda sahnesindeki en yeni trendiyle tanışın.

Lulu; yani bir peruk, maske ve oyuncak bebek benzeri eklemler ile desenli çoraplardan oluşan tam bir gövde kıyafeti; bir kadının sevimli görünme isteğinden doğdu.

Lulu’yu yaratan 23 yaşındaki moda tasarımcısı Hitomi Komaki, bebekleri her zaman çok sevdiğini ve onun için en sevimli şeyin bebekler olduğunu söylüyor.

Japonya’da, “kigurumi” olarak adlandırılan bir maskot kıyafeti ile dolaşmak oldukça popüler bir sanat biçimi. Ancak genç tasarımcı, bebeğe benzeyen ve insan gibi hareket etmenizi sağlayan bir gövde kıyafeti yaratarak bunu başka bir düzeye taşıyor.

“Birçok kişi projemi bir fetiş olarak yorumluyor, ancak bu benim için fetiş değil, moda. Tıpkı güzel kıyafetler giymek ya da bakışlarını daha keskin kılmak için takma kirpikler takmak gibi.”

Komaki ayrıca, Lulu’nun sadece bir gövde kıyafeti olduğunu; bu kostümü giyenler arasında ise dansçılar, tasarımcılar ve modeller olduğunu söylüyor. Ancak kıyafetin içindeki kimliğin kesinlikle gizli olduğunu da sözlerine ekliyor.

Japon alt kültürü taraftarları arasında çok popüler olan Lulu, şu anda Miss iD Güzellik Yarışmasındaki 4000 katılımcı arasından seçilen 134 yarı finalist arasında yer alıyor.

Yapay zeka ve 3D bilgisayar grafikleri tarafından ilk kez üretilen bir insan karakterin yarıştığı yarışma, Kasım ayında kazananını ilan edecek.

Lulu’nun gerçeklikle kurgu arasındaki çizgiyi alt üst eden yeteneği, onun Twitter ve Instagram hesaplarındaki on binlerce takipçiyi adeta büyülüyor.

Lulu’nun Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Lulu ile tanışan bazı kadınlar, bir bebekle bir insanın aynı ortamda bulunmasını mucizevi bulduklarını söylerken; bazıları da ona duydukları hayranlığı “Hayatımda en az bir kez Lulu gibi güzel bir kız olmak isterim” diyerek anlatıyor.

Dünyanın birçok yerinde, oyuncak bir bebek gibi görünmek için çeşitli operasyonlar geçiren ya da buna göre giyinen ve makyaj yapan insanlar olduğunu biliyoruz. Ancak Lulu, bunların çok dışında ve insanda “rahatsız edici” bir etki bırakıyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR