Kulaklık Nasıl Temizlenir?

Kulaklıklar; evde, yolda, sporda yani kısacası her yerde kullanımımızla birlikte hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Fakat bu kadar uzun süreli ve sık kullanımlar sonucunda kulaklıklar bi’ hayli kirleniyor. Bu durum, kulaklık temizleme işlemini düzenli bir şekilde yapmamızı gerektiriyor. Çünkü kulaklıklar bir süre sonra mikrop yuvalarına dönüyor, boğuk ses vermeye başlıyor. Kulaklık kulağa sıcaklık veriyor ve temas eden bölgede kir, bakteri ve yağ birikimine yol açıyor. Gerçek anlamda kulaklık nasıl temizlenir merak ediyorsanız, vereceğimiz 3 yöntem ile kulaklığınızı kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

iPhone, Samsung veya herhangi bir akıllı telefon kulaklılığı olsun şimdi bahsedeceğimiz kulaklık temizleme yöntemleri ile kulaklıklarınızı ustaca temizleyebileceksiniz. İşte hem kulak içi kulaklıklar hem de normal kulaklıklar için kullanabileceğiniz kulaklık temizleme yöntemleri.

Not: Kulaklık temizleme işlemi sırasında lütfen kulaklık ve elektronik cihazınız arasındaki bağlantıyı kesin. Belirtilen sıvıların aşırı derecelerde kulaklık ile temasından kaçının. Bu, kulaklığın elektronik aksamını bozabilir. Kullanım talimatlarını okuyarak yapmamanız gerekenler hakkında detaylı bilgi edinin. Ve en önemlisi kulaklık silikonu yok ise kulaklığı sökmeye çalışmayın, bu kulaklığa zarar verebilir.

Kulaklık nasıl temizlenir?

Kulaklık temizleme yöntemleri birden fazladır. Aşağıdaki yöntemler ile kulaklıklarınızı gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz.

Oksijenli su ve diş fırçası kulaklık temizleme

Yumuşak bir bez veya pamuğa az miktarda hidrojen perioksit yani oksijenli su dökün. Kulaklığınızın silikonları var ise yani kulak içi kulaklık ise bu parçaları mutlaka çıkartın. Hazırladığınız bez ile birlikte kulaklığınızın kablolarını ve plastik bölgelerini iyicene silin. Daha sonrasında kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla göz önündeki ve ulaşılamayan bölgeleri fırçalayın. Kağıt havlu yardımıyla kulaklığınızı silin ve silikonları tekrardan takın.

Diş fırçası ve sabunlu bez ile kulaklık temizleme

Kulaklığınızın silikonları var ise bu bölgeyi çıkartın. Kullanılmayan kuru bir diş fırçası veya kulak çöpü yardımıyla kulaklığınızın plastik ve metal bölgelerindeki yağ ve kirleri hafifçe ovun. Ovma işleminin ardından boş bir cam sil şişesinin içine az miktarda antibakteriyel sıvı sabun ve ılık su koyun. Karışımın iyice karıştığından emin olun. Daha sonrasında bu karışımı yumuşak bir bez veya pamuk üzerine püskürterek kulaklığınızı silin. Ardından kağıt havlu yardımı ile kulaklığınızı kurulayın ve tam kuruduğundan emin olun. Daha sonrasında silikonları tekrardan takın.

Diş fırçası ve ispirto ile kulaklık temizleme

Kulaklığınızın silikonları var ise bu bölgeyi çıkartın. Eski ve kullanmadığınız bir diş fırçası ile yavaşça, kulaklığınızın metal ve plastik bölgelerindeki yağ ve kirleri ovun. Daha sonrasında yumuşak bir bez veya pamuk alın. Pamuğa 2-3 damla su veya ispirto damlatın. İspirto veya su döktüğünüz pamuk ile kulaklığınızı silin. Ardından kağıt havlu yardımı ile kulaklığınızı kurulayarak ve tam kuruduğundan emin olarak silikonları tekrardan takın.

Bugün kulaklık nasıl temizlenir sorusunu cevaplamaya çalıştık. Eğer yazımızı beğendiyseniz yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın. Ayrıca kullandığınız bir kulaklık temizleme yöntemi var ise yorum olarak bizimle paylaşırsanız çok seviniriz! ❤

İLGİLİ YAZILAR

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR