Türkan Şoray’ı Bile Geride Bırakan Dünyanın En Uzun Kirpikli Kadını: You Jianxia

Geçtiğimiz günlerde Guinness Dünya Rekorlar Kitabı‘nın 2018 baskısı yayınlandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kitapta aşırı ilginç rekorlar yer aldı. En uzun bacaklı kadından, kırbaçla en fazla Jenga parçası çıkartana; en uzun afro saçlısından, en hızlı hardal yemesine kadar onlarca rekor! Fakat bir tanesi var ki, o rekorların arasından sıyrılarak dikkatleri üzerine çekiyor. Hatta Türkan Şoray, onun yanında solda sıfır desek yeridir. İşte dünyanın en uzun kirpikli kadını You Jianxia .

Onun ismi You Jianxia; Çin’in en büyük kenti Şanghay’da yaşıyor ve yatırım fonu direktörü olarak çalışıyor.

Kendisinin kirpik boyu tamı tamına 12,4 cm. Ve bu, onu dünyanın en uzun kirpikli kadını yapıyor.

1968 yılında doğan You’nun kirpiklerinin geçmişi yıllar öncesine dayanmıyor. Çünkü kirpikleri 2013 yılında birden uzamaya başlamış. Herhangi bir sağlık problemi yok ve kirpiklerini uzatmak için özel yöntemler kullanmıyor.

Kirpiklerinin uzunluğu en son Haziran 2016’da kayıt altına alınmış. Yani aradan geçen 15 ay içerisinde kirpikleri daha da uzamış olabilir.

Ortalama bir insanın kirpik uzunluğunun 0,8 cm ile 1,2 cm arasında olduğu düşünülünce, You’nun kirpikleri bi’ hayli şaşırtıcı!

O, kirpiklerinin kendisine bahşedilmiş özel bir şey olduğunu düşündüğü için onları kesmiyor ve rahatsız olmuyor. Tek rahatsız olduğu şey, sokakta yürürken insanların ona bakması…

Ah You! Kessen de bakarlar. Sen en iyisi kesme. 🙂

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR