Güzel Şeyler De Oluyor: Engelliler İçin Açılan Dünyanın İlk Aqua Parkı

Kavurucu yaz ayları boyunca, neredeyse dünyanın her yerinde insanlar, serinlemenin eğlenceli yollarını arıyorlar ve havuzlar, plajlar, aqua parklar bu arayış içindeki insanlarla dolup taşıyor. Bu eğlencenin en fazla tercih edildiği yer ise, hiç şüphesiz aqua parklar. Ancak ne yazık ki, bu eğlenceli ve serin mekanlar, yalnızca sağlıklı bireylere hitap ediyor. Daha doğrusu ediyor-du! Çünkü artık engelli bireylere de hitap eden muhteşem güzellikte bir aqua park var!

San Antonio, Teksas’ta yeni açılan “Morgan Inspiration Island” isimli aqua park sayesinde, artık engelli bireyler de bir aqua parkta eğlenebilecekler!

Çünkü burası, engelli insanlar için özel olarak tasarlanmış dünyanın ilk aqua parkı!

Aqua parklar, engelli bireyler için ne yazık ki kötü bir üne sahip. Ancak bu park, bu algıyı tamamen değiştirmeyi hedefliyor…

Parkın kurucusu Gordon Hartman, “Hedefimiz, engelli bireylere; güvenli, konforlu ve kalabalık bir ortamda, mükemmel bir konuk deneyimi sağlamak” diyor…

Morgan’ın Harikalar Diyarı’nın çalışanları; doktorlar, öğretmenler, özel terapistler ve bakım görevlilerinden oluşuyor…

Mekan bu sayede, her çeşit engeli olan bireye hitap edebiliyor.

Bu harika yer, ayrıca ebeveynlere çocuklarını bulmalarına izin veren izlenebilir özellikler sunuyor; aileler ücretsiz olarak, hava alan, su geçirmez tekerlekli sandalyelerden faydalanabiliyorlar.

Parkın her bölümü, tekerlekli sandalyeyle erişilebilir durumda…

Ve özel ihtiyaçları olan çocuklar parka ücretsiz olarak girebiliyorlar!

Morgan’ın Harikalar Diyarı, bir de; soğuğa karşı hassasiyeti olan özel konukları barındırabilmek için, suyun sıcaklığını hızlı bir şekilde değiştirebilme yeteneğine sahip!

Parkın kurucusu Gordon, “Burası, fiziksel veya bilişsel anlamda özel ihtiyaçları olan bireylere, engelleri olmadan eğlenebilecekleri bir ortam vereceğini taahhüt ediyor” diyor.

Ve ekliyor: “Bu, özel ihtiyaçları olan bir park değil; bu bir katılım kampı.”

İşte bunlar da, bu muhteşem aqua parktan bazı eğlenceli görüntüler!

Bu muhteşem uygulamanın tüm dünya ülkelerine ilham olmasını diliyoruz!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR