Ana Sayfa Güzellik Çağlar Boyunca Kullanılmış Ve Bugün De Geçerliliğini Koruyan 13 Güzellik Sırrı

Çağlar Boyunca Kullanılmış Ve Bugün De Geçerliliğini Koruyan 13 Güzellik Sırrı

0
Çağlar Boyunca Kullanılmış Ve Bugün De Geçerliliğini Koruyan 13 Güzellik Sırrı

Bugün biz kadınlar, güzellik konusunda birçok farklı yöntem kullanıyoruz. Birincisi bunun için piyasada pek çok bakım ürünü mevcut; ikincisi de güzelleşmek için birçok farklı yöntem bulunuyor. Ancak elbette bazılarımız, hala doğal güzellik yöntemlerini uygulamayı tercih ediyor.

Listemizde, eski zamanlardan beri kullanılan ve artık etkisi kanıtlanmış bazı güzellik sırları bulunuyor. Kadınlar, çok eski çağlardan beri güzelleşmek için bu yöntemleri kullandılar. Ve bu doğal mucizeler, hala bizleri güzelleştirmeye devam ediyor!

1. Zeytinyağı

Eskiler bu doğal ürünü “altın” olarak adlandırıyorlardı ve her türlü bakım için kullanıyorlardı. Gerçekten de zeytinyağı halen birçok cilt ve saç bakımı kremi, şampuanlar ve balmlar için bir temel teşkil ediyor.

2. Hamam

Antik Roma kadınları banyolarında uzun saatler geçiriyorlardı. Tıpkı bugün de hamamlarda olduğu gibi eğlenceli sohbetler eşliğinde sıcak ve soğuk suyun tadını çıkarıyorlardı.

3. Aromaterapi masajı

Masaj her zaman birçok kadın için en vazgeçilmez şey olmuştur. Hele bir de buna aroma yağları ve diğer doğal yağlar eklendiğinde, o masaj seansı bir rüyanın gerçekleşmesine neden olur.

4. Kese

Kese henüz icat edilmediğinde bile, kadınlar dokulu bezler yardımıyla ölü cilt derisinden mükemmel bir şekilde kurtuluyordu. Yani kese, her zaman en fazla tercih edilen güzellik sırlarından biriydi.

5. Ağda

Epilasyon için ağda kullanma fikri, kimse bilmese de, aslında binlerce yıl öncesine dayanıyor. Kadınlar uzun süren etkileri nedeniyle, binlerce yıldır bu yöntemi severek kullanıyorlar.

6. Gül suyu ve gül kremi

Muhteşem bir koku için güller; yumuşacık bir cilt için de gül kremi. Bu tarif muhteşem olduğu kadar da basit!

7. Bal maskeleri

Bal, binlerce yıldır bilinmekte olan güzellik sırlarına sahip. Mesela bal ile anti-selülit masajı yapmak çok kolay: Sorunlu bölgeye bir miktar bal sürüp avucunuzla bastırın, elinizi kaldırın ve tekrar edin.

8. Kına

Kadınlar saçlarını güçlü, sağlıklı ve istenen renkte yapmak için kınayı, eski zamanlardan beri çeşitli oranlarda kullanmışlardır.

9. Yumurta maskeleri

Yumurtayla ilgili birçok tarif var, ama özü hep aynı: Yumurta maskeleri saçları her zaman güçlü ve parlak yapıyor!

10. Lahana yaprakları

Bu güzellik sırrı, emziren anneler tarafından yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Lahana yapraklarının ağrı ve inflamasyon giderici özellikleri, doğrudan göğüslere uygulandığında anneler için büyük rahatlama sağlar.

11. Ekşi krema

Ekşi kremanın güzelliğe olan etkisi, belki de birisinin içinde ekşi krema olan bir kaseyi yıkarken ellerinde hissettiği yumuşaklığı keşfetmesiyle ortaya çıkmıştır. Bu yüzden ekşi kremayı cildiniz için kullanmakta kesinlikle tereddüt etmeyin.

12. Limon suyu

Kına, saçları kırmızı veya koyu renk yapıyorsa; limon suyu da aynı şekilde aydınlatır. Limon suyu, sarışın olma eğilimi konusunda, yüzyıllardır kullanılmakta olan bir tarif.

13. Kil

Kil, her kadın için vazgeçilmez bir güzellik yöntemidir. Işıltılı bir cilt, güçlü saçlar, selülitsiz bölgeler… Tüm bu konularda kil, antik çağlardan beri harikalar yaratıyor.

Yararlanılan Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz