Facebook’ta 1000 Like Almazsa Bebeğini 15. Katın Camından Atacağını Söyleyen Baba

Sosyal medyanın günden güne hayatımıza nüfuz etmesi, beraberinde bazı gariplikleri de getiriyor. İnsanlar sosyal medya hesaplarında, kendilerine ait olmayan davranışları, cümleleri paylaşarak; hatta kendileri olmayan bir insanı oynayarak; beğeni toplamaya çalışıyorlar. Ne için, kim için diye sorarsanız; verecek bir cevabımız yok. Belki birkaç FAV, birkaç RT için…

Bize bu cümleleri kurduran şey, geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan korkunç bir olay. Cezayir’de bir baba, Facebook’ta “like” almak için, bir binanın 15. katındaki camından, bebeğini sarkıttı!

Adı açıklanmayan baba, bebeğini camdan sarkıttığı fotoğrafını paylaşarak, “1000 beğeni alamazsam, onu camdan atacağım” yazdı.

Kullanıcılar bu korkunç olayın ardından, adamın çocuğuna eziyet etmekten tutuklanmasını istedi. Polis ise, geçen Pazar günü babayı bu suçtan gözaltına aldı ve dün de suçlu bularak 2 yıllık hapis cezasına çarptırdı.

Facebook’ta yaşanan bu korkunç olayla ilgili olarak, bir kullanıcı, anlamlı bir detaya dikkat çekerek, olayın korkunçluğunu bir kez daha gözler önüne serdi:

“Fotoğraftaki en dikkat çekici şey, babanın oğlunu sol eliyle tutarken; fotoğraf çekmek için sağ elini kullanıyor olması.

Yani bu, fotoğrafın çocuğun hayatından daha değerli olduğu anlamına geliyor.”

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR