Ana Sayfa Moda Defileye Saatler Kala Kilosu Yüzünden Sadece Su İçmesi İstenen Ve Sonra Da Kovulan Model

Defileye Saatler Kala Kilosu Yüzünden Sadece Su İçmesi İstenen Ve Sonra Da Kovulan Model

0
Defileye Saatler Kala Kilosu Yüzünden Sadece Su İçmesi İstenen Ve Sonra Da Kovulan Model

Moda endüstrisinin, modellere dayattığı güzellik standartlarının, gerçek hayatla özdeşleşmediğini hepimiz biliyoruz. Bunun canlı kanıtı da, şimdi sizlerle paylaşacağımız hikaye olsa gerek. 20 yaşındaki genç model Ulrikke Hoyer, geçtiğimiz haftalarda başına gelen çarpıcı olayı, sosyal medya hesabından paylaştı. İşte genç kadının ünlü marka ile yaşadığını iddia ettiği o üzücü olay.

Ulrikke Hoyer, bugüne kadar birçok ünlü markanın defilelerinde yer almış genç bir model.

Ve Mayıs ayının ortalarında yine ünlü bir marka olan Louis Vuitton’dan, Kyoto- Japonya’da gerçekleştirilecek bir defile için kendisine teklif geldi.

Bedeni nedeniyle bu markanın kıyafetlerine giremeyeceğini düşünen model, ajansının da desteğiyle, önce defileye katılamayacağını belirtti. Ancak karşı taraftan gelen ısrar sonucunda, ilk görüşme için Paris’e gitti.

Hoyer, ilk görüşmede birkaç kıyafet denedikten sonra defileye kabul edildi ve ardından da sevinçle ülkesine döndü.

Asıl defile için Japonya’ya gitmeden önce, o, biraz daha kilo kaybetmişti; bu da ona daha iyi hissettirdi. Ancak işler, ne yazık ki beklediği gibi gitmeyecekti…

Genç kadın, Japonya’da defilede giyeceği kıyafetleri denedikten sonra hiçbir sorun olmadığını düşünse de, marka onun ajansını arayıp defileye kadar sadece su içmesi gerektiğini; çünkü karnının ve yüzünün şişmiş olduğunu söyledi.

Ertesi gün ise işinin iptal edildiği haberini aldı… Ve ardından, “Gerçekten şaşırtıcı ve eşsiz olması gerekirken; çok aşağılayıcı bir deneyim oldu” diyerek yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Kimseyi suçlamadığını belirten genç kadın, moda endüstrisinin, modellerin, yeme bozukluğu olan insanlar için yapılmış kıyafetlerin içine girmesini istemesinin büyük bir sorun olduğunu söyledi.

Daha önce Louis Vuitton da dahil olmak üzere pek çok ünlü markayla çalışan Hoyer, ayrıca, “Ben bir ürün olduğumun farkındayım. Bunu anlayabiliyorum, ama yaptığı aşırı yürüyüşlere anlam veremediğim çok zayıf kadınlar görüyorum. Bu kadınların umutsuz bir şekilde yardıma muhtaç oldukları çok açık” dedi…

Ulrikke Hoyer’in iddialarının ardından, modellerin direktörü olan Ashley Brokaw, yaşananların büyük bir yanlış anlama olduğunu söyledi. Defileye kısa bir süre kalmışken, kıyafetlerde genç kadına özel yeni bir düzenleme yapacak vakitleri olmamasını da buna bir gerekçe olarak gösterdi. Genç kadının “Defileye kadar sadece su içsin” demesini ise yalan olarak nitelendirdi.

“Ben bir insanım ve doğru muamele görmeyi hak ediyorum. Hikayemi anlatarak, kendimi riske attım biliyorum ama umrumda değil. Belki de bu son işimdi. Bana bu şekilde davranacak insanlar yüzünden çalışma hayatıma son verdim.”

Yararlanılan Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz