Büyük Göğüsler Nasıl Küçültülür? Büyük Göğüsleri Doğal Yöntemlerle Küçültün

Bir kadın olarak göğüslerinizin her zaman ideal boyutta olmasını isteyebilirsiniz. Bu durum genellikle küçük göğüslü kadınlarda geçerlidir. Aynı zamanda büyük göğüslerin gündelik yaşamı olumsuz etkilemesi ve hatta sağlığı kötü anlamda etkilemesi söz konusu olabilir. Büyük göğüsleri küçültmek için cerrahi operasyonlar vardır. Ancak evde doğal yollarla göğüs boyutunu küçültmek mümkündür. Bu içeriğimizde, büyük göğüsler nasıl küçültülür? Sorusuna cevap veriyoruz. Aynı zamanda göğüs küçültmek için yapılabilecek doğal yöntemler, egzersizler ve diğer işe yarar yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

Büyük Göğüsler Nasıl Küçültülür?

Göğsümü küçültmek istiyorum diyorsanız, büyük ihtimalle bıçak altına yatmadan sağlıklı ve daha ufak göğüslere ulaşmak istiyor olabilirsiniz. Normal şartlarda göğüsler devamlı olarak gelişim gösterir ve ergenlik döneminin sonunda gelişmeyi durdurur. Ancak kilo almak, kilo vermek, egzersiz gibi çeşitli faktörler göğüslerin boyutunu etkileyebiliyor. Bizim de bu durumla başa çıkmanızı sağlayacak bazı önerilerimiz var. Büyük göğsü nasıl küçültebiliriz? sorusu için çeşitli bitkisel yöntemler, egzersizler ile birlikte bazı karışımlar önerebiliriz. Öğrenmek için içeriğimizi incelemeye devam edin.

Büyük Göğüslerin Dezavantajı Nelerdir?

büyük göğüsler nasıl küçültülür

Göğüs estetiği, birçok kadın için önemli bir meseledir. Ancak göğüslerin büyük olması bazı durumlarda sorun olabilir. Bu tarz bir durum yaşamak kadınlarda psikolojik ve fiziksel anlamda problem yaratabilir. Çok dikkat çekme, rahat hareket edememek, sırt ve boyun ağrıları gibi problemler olasıdır. Aynı zamanda büyük göğüslü kadınlarda giysi tercihi zor olabilir. Bazı sıkılaştırıcı sütyenler çoğu durumda geçici çözüm olarak işe yarar fakat kalıcı çözüm gerektirir. Çünkü büyük göğüsler, kadınların dik yürümesini engeller, sırt ve bel kısmında eğriliğe sebep olabilir. Bu durumda vücut yapısında bozulmalar olur.

Bitkisel Yollarla Göğüs Nasıl Küçültülür?

Bazı uzmanlar, göğüs nasıl küçültülür konusunda bitkisel yöntemleri öneriyor. Göğüs küçültme ameliyatı olmak istemiyorsanız, size fayda sağlayacak yiyecekleri tüketmenin yanı sıra göğüs büyüten yiyeceklerden uzak durmalısınız. Yani size kilo aldıracak yiyeceklerden uzak durmak, yağ kütlenizi desteklememeniz açısından önemlidir. Bununla beraber en fazla bilinen memeleri küçülten bitkiler; zencefil, zerdeçal, yeşil çay ve keten tohumudur. Bu bitkileri diyetinize uyacak bir tarifle şekillendirebilir ve tüketebilirsiniz. Aynı zamanda yazımızın devamında, bu bitkileri göğüs küçültmede nasıl kullanacağınıza dair tüyolar veriyoruz.

Memeleri Küçültme Egzersizleri İşe Yarar mı?

büyük göğüsler nasıl küçültülür

Memeleri küçültme egzersizleri belirttiğimiz üzere tüm yöntemler arasından en etkili olanıdır. Çünkü göğüs hareketleriyle göğüs bölgesindeki yağlar erir ve oradaki kaslar sıkılaşır. Özellikle video olarak uygulanan egzersiz programlarıyla göğüs bölgenize özel olarak hazırlanan egzersizleri deneyebilirsiniz. Her gün düzenli yaptığınız takdirde göğüs ölçüleriniz 3 ila 6 aylık bir süre içerisinde küçülmeye başlayacaktır. Yani spor yaparak meme küçültülür mü? Sorusuna evet demek mümkündür.

Göğüs Küçültmek İçin Ne Yapmalı? İşte 6 Yöntem!

Küçük veya çok büyük göğüslere sahip olmak çeşitli noktalarda dezavantaj yaratabiliyor. Özellikle büyük boyutlarda göğse sahip olmak, sağlık anlamında olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Bu aşamada büyük göğüslere sahip olanların evde uygulayabileceği 6 farklı işe yarar yöntemi sunuyoruz.

büyük göğüsler nasıl küçültülür

Meme Küçültme Egzersizleri

Evde göğüs küçültme egzersizleri, tüm bu yöntemler arasında en etkili olanı diyebiliriz. Özellikle güçlendirme egzersizleri ve kardiyo işinize yarayacaktır. Göğüs bölgesinde bulunan ve hatta diğer bölgelerde bulunan yağları kolayca eritebilirsiniz. Böylece göğüs kaslarınız sıkışacak ve daha küçük bir göğüs görünümü elde edeceksiniz. Aynı zamanda göğüs küçültme egzersizleri yapmadan öncesinde ısınmayı unutmamalısınız. Göğüs küçültme egzersizleri için:

  • Şınav çekmek, göğüs bölgesinde yağları eritmenin en iyi yollarından birisidir. Günde 2 set halinde 8 ila 12 kere şınav yapabilirsiniz.
  • Göğüs küçültmek için yüzme yöntemini deneyebilirsiniz. Yüzmek, kilo kaybına yol açar ve özellikle vücudun üst bölgesinin yağ anlamında küçülmesi için etkilidir.
  • Göğüs küçülmesi için evinizde dambıl yardımıyla ağırlık kaldırabilirsiniz. Sizi yormayacak bir kiloda dambıl edinin ve üst bölgenizi çalıştırın. Dambılınız elle kolayca tutulabilen ölçüde olmalıdır.
büyük göğüsler nasıl küçültülür

Yumurta Akı İle Meme Küçültme

Doğal yöntemlerle göğüs küçültme denildiği zaman akla ilk olarak yumurta akı gelir. Yumurta akını kullanmak için 1 adet yumurtanın sarı kısmını ayırın. Karıştırarak göğüs altına sürün. 25 dakika bekletin ve su ile durulayın. Bazı kişiler bu uygulamayı birkaç hafta boyunca her gün tekrarlanması gerektiğini belirtiyor. Bazı tariflerde ise yumurta akı soğan suyu karışımı öneriliyor. Suda beklettiğiniz soğan ile yumurta akını karıştırabilir ve yine göğüs bölgesine masaj yaparak sürebilirsiniz.

Masaj Yaparak Meme Küçültme

Tüm bu yöntemleri destekleyecek bir masaj ile göğsünüzün daha etkili bir şekilde küçülmesini sağlayabilirsiniz. Yani göğüs küçültmek için ne yapmalı? Sorunuz için göğüs masajı önerebiliriz. Hatta masaj yaparken hafif ısıtılmış zeytinyağı veya hindistancevizi kullanabilirsiniz. Bunun dışında doktor önerisiyle eczaneden göğüs küçültme kremi alabilir ve masajı bu kremle yapabilirsiniz.

Göğsünüze işaret ve orta parmağınızla dairesel hareketlerle ve yukarı yöne doğru masaj yapın ve bunu 10 dakika boyunca uygulayın. Masajın etkili olması için düzenli şekilde uygulamanız gerekiyor. Böylece göğüs dokularında biriken yağı azaltabilirsiniz.

Bitkisel Yöntemler İle Meme Küçültme

Doğal yöntemlerle göğüs küçültmek için önerilen bazı bitkisel yöntemler vardır. Bunlardan birisi yeşil çaydır. 1 çay kaşığı yeşil çayı demleyerek günde 1-2 kere tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra zencefilde sağlık açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda göğüs boyunu küçültmek için kullanılan bir bitkidir. Tarifi için 1 su bardağı su ile 1 çay kaşığı zencefili karıştırın. Ardından 10 dakika boyunca kaynatın. Bu suyu günde en az 3 fincan kadar tüketebilirsiniz.

Zayıflayarak Meme Küçültme

Büyük göğüsler nasıl küçültülür? Sorusu için en önemli kilit nokta zayıflamaktır. Gün içerisinde tükettikleriniz, vücudunuzda depolanan yağları artırır veya azaltır. Tüm vücudun aldığı yağlar, doğal olarak göğüsleri büyütür. Ancak bu durum, vücut ağırlığınızın olması gerekenden daha fazla olduğu zaman geçerlidir. Örnek olarak ideal kilonuz 50 kilogram ise ve vücut ağırlığınız 80 kilogramsa vücudunuzda fazla yağ birikmiştir. Bu nedenle zayıflama programınızla ideal kilonuza ulaşabilir ve göğsünüzü küçültebilirsiniz. Zayıflama sürecinizde bir beslenme uzmanından destek almanızı öneriyoruz.

Keten Tohumu Tüketerek Meme Küçültme

Memeleri küçülten yiyecekler arasında keten tohumu yer alıyor. Bu yöntemi denemek için küçültülen 1,5 tatlı kaşığı keten tohumu yeterli olacaktır. Keten tohumunu 1 bardak kaynar suya ekleyin ve karıştırarak için. Bu karışımın her sabah aç karnına 1 bardak içilmesini öneriyoruz. Ancak keten tohumuna alerjiniz varsa ve tükettiğinizde vücudunuzda olumsuz değişimler fark ediyorsanız tüketmeyi bırakmalısınız.

Ameliyatsız Göğüs Küçültme Nedir?

Ameliyatsız göğüs küçültmek, cerrahi işlem gerektirmeyen, lokal anestezi ile meme içindeki fazla yağların eritilmesidir. Eğer göğüslerde yağ fazlalığı varsa, ameliyatsız meme küçültme hizmeti alabilirsiniz. Bunun için iki farklı yol vardır. Bunlar:

  • Vaser Liposuction
  • Lazer Liposuction

Bu yöntemler teknolojik yağ aldırma olarak kolayca uygulanabilir. Yani göğüs kısmında bulunan yağlar çıkartılır, böylece deri sıkılaşır ve fazlalık gider. Eğer kadın göğsünde yağlanma büyükse teknolojik lazer yöntemi veya vaser yöntemiyle çözüme ulaşılabilir. Ancak bu tarz bir işlem için profesyonel aletler, tecrübeli doktorlar gerekir.

Sonuç olarak önerdiğimiz yöntemlerle göğüslerinizin istediğiniz forma ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Doğru ve düzenli şekilde yapılan göğüs küçültme yöntemleri, hızlı olmasa da kişileri başarılı bir sonuca ulaştırabilir.

Büyük Göğüsler Nasıl Küçültülür? Büyük Göğüsleri Doğal Yöntemlerle Küçültün içeriğimiz ilginizi çektiyse Uzmanlar Anlatıyor: Sütyen Nasıl Seçilir?

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR