Kadınların Göğüs Ölçüsüne Göre Onlara İndirim Yapan Bir Garip Restoran

Sosyal medya birkaç gündür Çin’deki bir restoranın reklam kampanyasıyla ilgili olarak çalkalanıyor. Çin’in Zhejiang bölgesinin Hangzhou şehrinde bulunan “Trendy Shrimp” adlı fast-food restoranının olay yaratan reklam afişi şu şekilde:

“Tüm şehir meme arıyor.”

Restoranın vitrinine asılan reklam afişinde, iç çamaşırlarıyla dizilmiş kadın karikatürleri bulunuyor ve üzerinde de “Tüm şehir meme arıyor” yazıyor. Ayrıca göğüs ölçülerine göre kadınların alacakları indirimler belirtiliyor. Buna göre en küçük ölçüdeki göğüslere sahip kadınlar yüzde 5 indirim alırken; en büyük ölçüdeki göğüslere sahip olan kadınlar yüzde 65 gibi ciddi bir indirim alıyor.

Bu cinsiyetçi afişi gören bazı kişilerin belediyeye şikayette bulunması üzerine afişin kaldırıldığı biliniyor. Ancak buna rağmen restoranın genel müdürü Lan Shenggang, bu satış stratejisini şu “anlamsız” cümlelerle savunuyor:

“Promosyonumuz başladığından bu yana müşterimiz yüzde 20 arttı ve tanıştığımız bazı kızlar çok gururluydu, saklayacak hiçbir şeyleri yoktu.”

Bu cümleler yetmezmiş gibi Shenggang bir de, indirimlerini erkeklerden istemeye çekinen kadınlar için, kadın garsonlar olduğunu ve müşterilerin isterlerse kadın garsonlardan indirim talep edebileceklerini sözlerine ekliyor.

Bakalım daha nasıl saçmalıklarla karşılaşacağız?

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR