Kıyafete Çok Para Harcamadan Kaliteli Bir Görüntü Yaratmanın 16 Püf Noktası

Sosyal ağlarda takip ettiğimiz modacılar, gerçekten de harika görünüyorlar. Ve onların imajlarını, çok para harcamadan taklit etmek, neredeyse imkansız gibi duruyor. İşte bu yüzden biz de, çok para harcamadan en az onlar kadar şık görünmenizi sağlayacak bazı ufak detayları sizlerle paylaşmak istedik. Buyrunuz; size her zaman zengin bir görüntü katacak 16 detay.

1. Astar konusunu önemseyin.

Kıyafet satın alırken astarına mutlaka dikkat edin. Kaliteli eşyaların astarları görünmez, düzgünce yapılmıştır ve kesinlikle giysilerin altında fark edilmez.

2. Desenleri bölen dikişlere dikkat edin.

Desenin dikişler tarafından bozulup bozulmadığını kontrol edin. Eğer dikiş yüzünden baskı bozulmuşsa, o giysiyi satın almayın. Çünkü bu, açıkça üreticinin kumaştan tasarruf ettiğini gösteriyor. Böyle kıyafetler, son derece ucuz görünürler.

3. Kumaşları kontrol edin.

Düşük maliyetli markalarda da bulunan neopren gibi modern malzemelerden yapılmış giysileri tercih edin. Hatta pamuk, keten gibi dokunmuş kumaşları da. Bu tür ögeler, aslında pahalı değillerse bile pahalı görünürler.

4. Taklit süeti tercih edin.

Taklit süet, taklit deriden daha pahalı görünür. Bu yüzden taklit bir deri yerine, hiç düşünmeden süeti tercih edin.

5. Görünür fermuarlardan kaçının.

Bir kıyafetin kalitesi, çoğunlukla, kullanılan aksesuarlarla verilir. Ve ucuz kıyafetlerdeki belirgin fermuarlar da kalitesizliğin göstergesidir. Eğer bir giyside fermuar görünüyorsa, rengi kumaşla aynı olmalıdır. Aksi takdirde, fermuarın üzeri kumaşla kaplanmalı ve gözükmemesi sağlanmalıdır.

6. Sivri burun ayakkabılar tercih edin.

Parlak topuklu ayakkabılar, lüks markalarda olduğu gibi, daha az maliyetli markalarda da oldukça güzel görünürler. Özellikle de sivri burun, siyah veya ten rengi olanlar, her ofis kombinini oldukça güzel bir biçimde tamamlarlar.

7. Kişiye özel giysiler giydiğiniz izlenimi yaratın.

Sadece kaliteli markalar, o giysinin eşsiz olduğu ve sahibine özel olarak dikildiği izlenimini verebilir. Bu nedenle, düzgün bir görünüm hayati önem taşımaktadır:

● Asla kırışık kıyafetler giymeyin.
● Giysileriniz üzerinizde toplanmamalı veya dikkat çekici bir şekilde toplanmamalıdır.
● Kıyafetlerinizin bedeninize tam anlamıyla uygun olması gerekir.
● Kıvrımlı giysiler giymekten kaçının: Onlar kitlesel olarak satılan bir öğe izlenimi verirler.

8. Çanta konusunu ihmal etmeyin.

Çantada genelde siyah, beyaz ve bej gibi nötr tonları tercih edin. Değerli taşların renklerine, örneğin safir veya malakite dikkat edin. Bu tür renkler, taklit deriyle birlikte çok daha iyi görünürler.

Üzerinde tartışmalı tokalar, saçaklar, katlar veya nakışlar olan çantaları satın almayın. Bu gibi ayrıntılar, çantaları kalitesiz gösterirler.

Pahalı çantalarda, neredeyse hiç fermuar yoktur. Bu yüzden aldığınız çantadaki fermuar detayının gizlenmiş olduğundan emin olun.

Ayrıca sert kaplı çantalar, daha uzun süre kullanabileceğiniz tasarım ögelerine benzerler. Bu yüzden çanta alırken bunu da göz ardı etmeyin.

9. Dekoratif ögeleri, kötüye kullanmayın.

Tasarımcıların giysilerinde kullandıkları danteller, sıradan dantellerden değildir. Bu yüzden giysilerinizde, küçük bir dantel unsuru tercih edin: Bu sizin şıklığınıza katkıda bulunacaktır.

10. Toprak tonlarından kaçının.

Koyu renklerde temel giysiler kullanmaktan kaçının. Bu tonlar, hızlı bir şekilde donuklaşır; bu nedenle parlak renkleri, değerli taş ve pastel tonları tercih etmek en iyisidir.

11. Gömleğinizi içinize koyun.

İçinize koyduğunuz bir gömlek, görüntünüzü daha eksiksiz bir hale getirir. Artık hippi stilinden uzak durmak ve daha romantik giysiler seçmek gerekiyor.

12. Altın takılar kullanın.

Ekstra harcamalara gerek kalmadan şık görünmenin basit bir yolu da, basit bir imge seçmek (tıpkı erkek kot pantolonu üzerine düz beyaz bir tişört gibi) ve bazı altın veya kaliteli taklit altın aksesuarları, kombininize eklemektir.

13. Farklı dokuları birleştirin.

İpek, yumuşak örme, süet, kot gibi farklı dokuları birleştirin. İlave aksesuarlara gerek kalmadan, imajınız çok daha ilginç bir hale gelecektir.

14. Küçük ayrıntılara dikkat edin.

Kaliteli giysilerin dikişleri, fermuarları ve düğmeleri; kumaşlarıyla tamamen aynı renktedir. Giysilerde kullanılan malzemeler de önemlidir: Plastik düğmeler, kıyafeti daha ucuz gösterirken; metal boyalı olanlar daha kaliteli görünürler ve daha dayanıklıdırlar.

15. Beyazı tercih edin.

Bazen kombininizin tamamen beyaz olmasına izin verin. Beyaz giysiler, asla fiyatlarını belli etmezler ve çok ucuz dahi olsalar, son derece kaliteli görünürler.

16. Önceliklerinizi iyi belirleyin.

Süslü bir akşam elbisesine kıyasla, sık sık giydiğiniz kıyafetlere (kot pantolon, gömlek, bluz) daha fazla harcama yapmanız daha mantıklıdır. 5 tane fiyatı uygun beyaz tişört alacağınıza; kaliteli beyaz bir tişörte daha fazla para vermek için bir nedeniniz var. Çünkü onu daha fazla giyeceksiniz. Ama özel bir etkinlik için o elbiseyi satın almak yerine; kiralayabilirsiniz.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR