İki Basit Adımda Kısa Saçın Size Yakışıp Yakışmadığını Anlama Yöntemi: 2.25 Kuralı

Mar 07, 2017

Her kadın zaman zaman saçlarını kısacık kestirmek ister. “Kısa saç kestirmek istiyorum ama kısa saç bana yakışır mı?, Saçları mı kestirsem nasıl olur?” derken saç kestirme hayali, hayal olmaktan öteye geçemez.

Ama öyle hemen umutsuzluğa kapılmayın. Bu çok basit ama etkili yöntemle sorunuzun cevabını hemen alacaksınız. Hayatınızı kurtaracak yöntemin ismi 2.25 inç kuralı yani 5.7 cm kuralı.

Bu kural efsanevi İngiliz stilist John Frieda tarafın keşfedilmiş. Ona göre bir kurşun kalem ve cetvel, kısa saç kestirip kestirmemeniz gerektiğini hemen size söylüyor. Bu yöntem birçok stilist ve modacı tarafından kabul görüyor.

Gelin hep beraber bu basit formülü uygulayalım:

Adım 1: Yatay olarak çene altınıza bir kalem, kulağınıza ise dikey olarak bir cetvel yerleştirin. Bu ikisinin birleştiği yer tam 90° olmalı.

Adım 2: Kulak memesinin altından kurşun kalemin ve cetvelin kesiştiği noktaya kadar olan mesafeyi ölçün. Eğer bu mesafe 2.25 inçten yani 5.7 cm’den küçükse; süper! Gönül rahatlığıyla kısa saç kestirebilirsiniz. Eğer uzun ise belki de uzun saç en iyisidir.

Bir örnek üzerinden konuşmak gerekirse de…

Kaynak: BrightSide

Facebook Yorum

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.