Makyajınızı Mükemmel Bir Hale Getirmek İçin Bilmeniz Gereken 9 Süper Hile

Makyajda kusursuzluğu yakalamak, küçük hileleri bilmekten geçiyor. Bu basit, kolay makyaj hileleri ile kusursuzluğu yakalayabilirsiniz!

1. Doğru konturlama teknikleri için aşağıdaki görselden yararlanabilirsiniz.

Harika bir makyaj harika bir temelle başlar. Etkili ve düzgün bir makyaj yüz şeklinizden geçmektedir. Fakat takip etmeniz gereken ortak bir kural var; konturlamada gizlemek ve geri planda bırakmak istediğiniz alanları ve öne çıkarmak istediğiniz alanları iyi bilip vurgu yapmanız oldukça önemli.

2. Kaşlarınız için bilmeniz gereken iki önemli kural:

Kaşlarınız için bu iki kuralı hatırlamanız yeterli olacaktır:

● Kaş genişliğiniz üst dudağınızın genişliğinde olmalıdır. Büyük gözlere sahip olanların daha kalın kaşlara ihtiyaçları vardır. Kalın kaşlar yüzünüzü daha dengeli hale getirmenize yardımcı olabilir. Eğer küçük gözlere sahipseniz kalın kaşlardan kesinlikle kaçınmalısınız. Aksi takdirde gözleriniz daha küçük görünecektir.

● Kaşlarınız ve gözleriniz arasındaki mesafeyi göz önünde bulundurun. Eğer gözleriniz ve kaşlarınız arasındaki mesafe fazlaysa, daha kalın kaşlar dengeli bir görünüm sağlayabilir. Gözleriniz ve kaşlarınız yakınsa, kaşlarınızı inceltmeyi deneyin. Aksi halde kaşlarınızı çatmış gibi bir ifade elde edersiniz.

3. Kolay eyeliner sürme tekniği:

Eyeliner ile düz bir çizgi çizmek gerçekten çok zor bir iş. Ama bunu aşama aşama yaparsanız mükemmel bir şekilde bu işin üstesinden gelmiş olacaksınız. Yapmanız gereken tek şey ilk onca hatları çizmek, sonra da içini doldurmak.

4. Göz makyajınızda kaşık ve çataldan yardım alın.

Eyeliner ile mükemmel bir görünüm elde etmenin en kolay ve en hızlı yöntemi.

5. Kredi kartı sadece para harcamak için değildir!

Far ve eyeliner ile ilgili bir işlem yaparken kredi kartından yardım alabilirsiniz. Burada en önemli nokta her iki tarafta da, kredi kartını doğru açılarla tutabilmek. Orası biraz sizin yeteneğinize kalıyor. 🙂

6. Bant kullanabilirsiniz.

Kredi kartı, kaşık, çatal yerine bant da kullanabilirsiniz.

7. Kirpiklerinizin daha üzün süre şekilli kalmasını istiyorsanız, uygulama yapmadan önce kirpik kıvırıcınızı fön ile ısıtın.

8. Topaklanmış ve keçeleşmiş kirpiklerden kaçınmak için fırçanızın üzerindeki malzemeyi temizleyin.

9. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için:

Dolgun bir görüntü için dudak hattının çevresine veya iç kısmına hafif bir şekilde kapatıcı uygulayın ve ardından rujunuzu sürün.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR