Kaşlarını Almayarak Güzellik Standartlarına Meydan Okuyan Model Sophia Hadjipanteli

Kaşlarımız, uzun yıllar boyunca güzellik trendlerinin merkezi ve bazen de kurbanı olmuştur. Geçmişten bugüne; çok ince kaşlardan gür kaşlara; kalkık kaşlar, tüy kaşlar, dövme kaşlar gibi pek çok farklı stil, dergiler ve güzellik blogları tarafından, özellikle kadınlara dayatılmış güzellik standartları haline gelmiştir. Ama her nedense bu bu bahsettiğimiz standartlar, kadınlara hiçbir zaman kaşlarını olduğu gibi bırakmalarını; hatta buluşmalarını sağlayıp tek kaş bir görüntü elde etmelerini söylememiştir; söylemez de.

Neyseki kadınlar, bu standartları yok saymaya ve zamanla ortadan kaldırmaya kararlılar. Çünkü onların kaşları, onların kararları. İşte Sophia Hadjipanteli de, bu kadınlardan bir tanesi!

Kıbrıslı Rum öğrenci ve model Sophia Hadjipanteli ile tanışın!

Sophia, fotoğraftan da anlaşılacağı üzere doğal sarışın bir kadın. Ancak kaşlarını daha belirgin olmaları için siyaha boyuyor.

Instagram’da 60 binden fazla takipçisi olan genç model, güzellik kalıplarını reddediyor ve kaşlarını almıyor. Çünkü o, halinden gayet memnun.

Sophia, bu görüntünün herkese hitap etmemesini; hatta çirkin bulunmasını son derece normal karşılıyor; sadece başkalarının onunla ilgili düşüncelerini önemsemiyor.

“Şahsen ben yüzümün bu şekilde daha iyi göründüğünü düşünüyorum. Bazıları buna katılmıyor ve bu benim için son derece havalı.”

Genç model, yakın bir tarihte Instagram’daki bir paylaşımında, “Bir tercihim olduğu için bu kaşlara sahibim” diyerek bu konudaki düşüncelerini takipçileriyle paylaşmıştı.

“Ben bu yolda olmak istiyorum; çünkü bu zaten olduğum kişi.”

“Sırf siz yapmıyorsunuz diye; makyajı, saçları veya bedenini değiştirdiği için başkalarını yargılamak; sürekli olarak maruz kaldığımız toplumsal normlar ve baskılar gibi sizi zehirler.”

Sophia ayrıca kısa bir süre önce, simgesel sanatçı Frida Kahlo pozu verdi ve bundan duyduğu mutluluğu da şu cümlelerle dile getirdi:

“Onu her zaman sevdim ve çok güzel olduğunu düşündüm.”

“Kahlo pozu verdikten sonra, kendimle barışık olduğumu ve tamamen doğal olmasa da olmak istediğim gibi göründüğümü hissettim.”

Güzellik standartlarını yok sayan ve olmak istediği kişi olmayı başaran bu genç kadını, tebrik ediyoruz!

Peki, siz onun bu tavrı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

1 Yorum

  1. Çok beğendim. Kontrast yaratmış. Güzel görünüyor…Kaşları ile daha tarz, keskin, sert durmuş. Yakıştırdım. Herkes gibi olmak zorunda mıyız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR