18 Farklı Kadının Keşke Gençken Bilseydik Dedikleri Önemli Güzellik Tavsiyeleri

Gençlik günlerinizdeki güzellik rutinleriniz, muhtemelen bugünkünden farklıydı ve de siz o yıllara dönüp baktığınızda ciddi biçimde pişmanlık duyuyorsunuz… Hatta belki de, tıpkı Sezen Aksu’nun söylediği gibi “Şimdi banaaa kaybolan yıllarımıı verseleeeer…” diyorsunuz. Üzgünüz, maalesef size kaybolan yıllarınızı geri getirme şansımız yok. Sadece tüm bunlara iyi tarafından bakmanızı önerebiliriz. En azından şimdi yapmanız gerekenleri ve daha da önemlisi yapmamanız gerekenleri daha iyi biliyorsunuz.

Bu listemizde, 18 farklı kadın, gençken uyguladıkları güzellik rutinlerinden çıkardıkları önemli dersleri paylaşıyor. Henüz vaktiniz varken, bu tavsiyelere kulak vermenizde fayda var. İşte, keşke dememek için mutlaka göz atmanız gereken o güzellik tavsiyeleri…

1. “Makyaj mendilleri kullanmak yerine, makyajınızı üzüm çekirdeği yağı ile çıkarırsanız; değil tasarruf etmek; üstüne bir de para kazanırsınız!”

2. “İyi bir cildiniz olsa bile, cildiniz için iyi beslenmeye devam edin. Böylece oyunun önüne geçmiş olursunuz.”

3. “Kaşlarınızı rahat bırakın! Kaş modası her 8 yılda bir değişiyor. Bu modayı takip edeceğim diye kaşlarınızı azaltmak yerine; onları şekillendirmek için makyaj malzemelerinden faydalanın.”

4. “Güneş kremi! Nemlendirici! İhtiyacınız olandan daha fazla makyaj malzemesi kullanmayın.”

“Sonra eski fotoğraflarınıza baktığınızda, annesinin makyaj malzemelerini kullanan küçük bir kıza benzediğinizi görürsünüz. Ve inanın, yaşınız büyüdükçe makyajınızın doğal görünmesini isteyeceksiniz.”

5. “Eye liner, her zaman doğru cevap değildir.”

6. “Güneş koruma faktörü içeren bir yüz kremi kullanın. Makyajınızı çıkardıktan sonra yüzünüzü mutlaka nemlendirin.”

“İçinde daha az kimyasal olan ve ismini telaffuz edebileceğiniz ürünleri kullanın. 🙂 Yüzünüzden utanmayın, siz her zaman güzelsiniz.”

7. “Daha koyu bir teniniz varmış gibi görünmek yerine, cildinizin kendi rengini kullanın. Bırakın insanlar yüz hatlarınızı görsün!”

8. “Göz çevreniz için yoğun kapatıcılar kullanmayın. Bu, doğal olmayan bir görüntüye ve gözlerinizin olduğundan küçük görünmesine neden olur.”

Doğal bir görüntü için gözün iç ve dış köşelerini aydınlatmanız yeterli.

9. “Saç spreyi kullanmanız gereken zamanlarda, jöle ile karıştırmayı deneyin. Sert ve ıslak görünümlü saçlar, aslında hiç de konforlu değildir.”

10. “Fondöten ve kapatıcıyı gerçekten ihtiyacınız olduğunda kullanın. Gözeneklerinizin tıkanması, zamanla cildinizin yıpranmasına neden olur.”

11. “Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için en doğru zaman, regl döneminden 1 hafta öncesidir. Ayrıca, kahverengi göz farı ile kahve tonlarındaki rujunuzu aynı anda kullanmayın.”
🙂

12. “Erkekler, vücut tüylerinizle sandığınızdan daha az ilgilenirler. Bu yüzden, tüylerinizle kendiniz istiyorsanız ilgilenin.”

13. “Hiçbir güzellik trendini, kendinizi ifade etme şekli olarak görmeyin. Hiçbirini uygulamak zorunda değilsiniz, sizi mutlu hissettiren şeyleri yapın.”

14. “Sivilcelerinizi patlatmayın, iz kalabilir. Saçlarınızı ütülemeyin, çünkü tamamen düzleşmeyecekler. Hayatınızın geri kalanında cildinizi güneşten koruyun ve nemlendirin. Aslında çok da makyaj yapmanıza gerek kalmadığını göreceksiniz.”

15. “Kaşlarınızı dolduracaksanız, doğal rengine yakın bir kalem/far kullanmayı deneyin. Aksi takdirde, gördüğünüzde pişmanlık duymanızı sağlayacak fotoğraflarınız olur.” 🙂

16. “Kullandığınız ürünlerin içerdiği maddeler önemlidir, cildinizi zehirlemeyin.”

17. “Saçlarınızı kuruyken taramayın. Bu, kıvırcık saçlı kadınlar için hayat kurtaran bir ipucudur!”

18. “Kaşlarınızı asla fazla inceltmeyin!”

Yararlanılan Kaynak: Redbookmag

Görsel Kaynak: Wikihow

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR