Üç Engelli Kızına Bebekler Gibi Bakan 84 Yaşındaki Feriştah Ninenin Kalp Isıtan Hikayesi

Anne olmaktan emekli olunmadığını, annelerimizin kaç yaşında olursak olalım bizlere küçücük bir çocuk gibi davranmalarından anlayabiliriz. Bazen bu ilgiden bunalır, onlardan uzakta tek başımıza olmak isteriz. Ancak annelerimizin bizi koruyan elleri, kilometrelerce öteden bile bir şekilde gelir ve bize dokunur…

İşte şimdi hikayesinden bahsedeceğimiz anne de, yıllardır kızlarının koruyucu meleği. Ve halinden öylesine memnun ki, bu özveriyi bir anneden başka kim gösterebilir, gerçekten bilemiyoruz…

Feriştah Aksen, 84 yaşında bir kadın. Biri bedensel, ikisi zihinsel engelli üç kız çocuğuna sahip…

Feriştah Aksen ve 3 kızı, Muğla-Menteşe’de yaşıyorlar.

Feriştah Nine, bundan 20 yıl önce eşini kaybetmiş… O gün bugündür, kızlarının hem annesi hem de babası…

Feriştah Aksen’in fedakarlığına komşuları bile hayret ediyor. Çünkü o yıllardır, kızlarına bir kere bile of demeden gözü gibi bakıyor.

Engelli kızlarından Ayşe 42, Suzan 47, Nergül de 58 yaşında. Ve o, kızları için şöyle diyor: “Sağlığım el verdiği sürece kızlarımı kimseye muhtaç etmem.”

Komşularından biri olan Veli Akçay “Feriştah Nine’nin yaptığı fedakarlığı bizler yapamazdık. Kendisine hayranlık duyuyorum. Kızlarını kimseye muhtaç etmiyor. Her isteklerini yerine getiriyor. Türkiye’de böylesi insanlar çok az sayıda. Kendisi yılın annesi seçilmeye aday gösterilmeli.” diyor. Bizce hiç de haksız sayılmaz. Çünkü onun yaptığını belki de bir evlat bile, annesi için yapamaz…

Feriştah Nine, kızlarına karşı öylesine düşünceli ki; sırf birbirlerini kıskanmasınlar diye, kıyafetlerini bile aynı alıyor.

Ona sürekli üç engelli çocuğa bakmanın zor olup olmadığını soruyorlar. Onun ise verdiği cevap yıllardır aynı: “Onlar benim her şeyim.”

Ve belki de bir çocuğun bile annesi için yapamayacağı bu fedakarlıkla, insanın kalbine dokunuyor…

“Mutlu bir yuvamız var. Evlatlarımın üzülmemeleri için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.”

“Giydikleri kıyafetleri bile aynı alıyorum. Çünkü birbirlerini kıskanıyorlar. Genelde birbiriyle iyi anlaşıyorlar. Arası sıra küçük tartışmalar yaşıyorlar. Eşimin vefatından sonra onlara annelik ve babalık görevi yapıyorum.”

Biz senin o güzel ellerini öpmeyelim de ne yapalım?

Yararlanılan Kaynak: EnSonHaber

İLGİLİ YAZILAR

1 Yorum

  1. Canım teyzem yuce rabbim sana sağlıklı uzun yillar versin seni onların başından ayirmasin yuce rabbim güç kuvvet versin .yarabbi m melek yuzlutayzem yuce annesin sen .ellerinden öperim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR