Hayatın Her Alanında Daha Güçlü Hissetmenizi Sağlayacak 14 Psikolojik Hile

Aşağıdaki psikolojik hileler hayatınızı kolaylaştıracak ve stresli durumlarla baş etmenize yardımcı olacak! İşte bu yüzden okumaya değer!

1. Bir grup insan güldüğünde, insanlar içgüdüsel olarak, gruptaki en yakın hissettikleri veya en yakın hissetmek istedikleri kişiye bakarlar.

2. Sizi stresli hissettiren bir şeyler yapıyorsanız, sakız çiğneyin veya çerez yiyin. Beyninizin ilkel bir kısmı, yemek yediğiniz için tehlikede olmadığınızı düşünerek sizi kandıracaktır.

3. Biri size öfkeliyken siz sakin olursanız, muhtemelen daha fazla sinirlenir; ama mutlaka sonradan utanır.

4. Birine bir soru sorduğunuzda size yeterli bulmadığınız bir cevap verdiyse; göz temasını sürdürün ve sessiz kalın. Cevaplayan kişi, cevabın yeterince iyi olmadığını düşünüp konuşmaya devam edecektir.

5. Duygu barındıran yüz ifadeleri, duygu oluşturmanın bir yoludur. Mutlu olmak istiyorsanız, mümkün olduğunca geniş gülümseyin.

6. “Sanırım” ya da “İnanıyorum” cümlelerini ne yazılı ne de sözlü olarak kullanmayın. Çünkü bunlar güven eksikliği ifade eder.

7. Yeni biriyle görüşeceğiniz zaman, o kişiyle eski arkadaş olduğunuzu düşünün. Durumunuzu algılama şekliniz sizin elinizdedir ve emin olun rahatlığınız bulaşıcı olacaktır.

8. Kendinizi bir insanla görüşmek konusunda heyecanlanlı hissederseniz; o da bir sonraki sefer sizi gördüğünde muhtemelen daha mutlu ve heyecanlı hissedecektir.

Köpekler bize her zaman bu oyunu yapar!

9. İnsanlar bir şeyi, ikiden fazla kez inkar ederlerse; daha küçük bir paydada anlaşmaya daha yatkındırlar.

10. Çoğu kişi, parlak bir zeka ile özgüven arasındaki farkı göremez. Eğer siz yaptığınızdan emin görünürseniz; insanlar da etrafınızda toplanma eğiliminde olacaktır.

11. Eğer müşteri hizmetlerinde çalışıyorsanız, arkanıza bir ayna koyun. Müşteriler size çok daha kibar davranacak; çünkü kimse kendisini kaba bir şekilde görmek istemez.

12. Bir grup toplantısındaysanız ve birinin size söyleyeceklerinden çekiniyorsanız, o kişinin yanında oturun. Böylece size saldırmak için kendisinde hissettiği güveni kaybedecektir.

13. İlk buluşmada, görüştüğünüz kişiyi heyecan verici bir yere götürün. Böylece o da sizi o heyecanlı hisle ilişkilendirecektir.

14. Yeni insanlarla tanıştığınızda, birinin göz rengini fark etmeye çalışın. İnsanlar da sizinle göz teması kurmaya çalışacaktır.

Yararlanılan Kaynak: BrightSide

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR