Fotoğraflarda Mükemmel Görünmenizi Sağlayacak 14 Basit İpucu

Akıllı telefonlar ile beraber fotoğraf çekilmek günlük bir rutinimiz oldu. Bu yolda tabii ki herkes fotojenik insanlar kadar başarılı olamadı. İşte biz de bunun için buradayız!

Bu listeden sonra herkes bir yıldız gibi parlayacak! 🙂 Tek ihtiyacınız olan, birkaç temel ipucunu öğrenmek. Aşağıdaki fotoğraflı anlatımları inceleyin ve denemeye çalışın. Eminiz bunlar, ‘Poz nasıl verilir?’ sorusunun canlı örneği olacak ve siz de mutlaka başarılı olacaksınız!

“Eller belde” pozu vücudunuzu görsel olarak büyük ve agresif gösterir. Dirseklerinizi geri çekmeyi deneyin, tırnaklarınızı ön plana çıkartırın ve başınızı hafifçe çevirin. Şimdi çok daha güzelsiniz!

Eğer eliniz belinizdeyse kesinlikle belinizi sıkmayın. Bu, kıyafetlerinizde buruşukluklar yaratır ve fotoğrafınız istediğiniz gibi görünmeyebilir.

Elleriniz son derece doğal olmalıdır. Düz ve gergin ellerden ve kameraya bakan dirseklerden kaçının! Bileklerinizin özgür ve esnek olmasını sağlayın.

Eğer elinizi yanağınıza koymak istiyorsanız bu çok hafif ve doğal olmalıdır. Aksi takdirde ağrıyan bir dişiniz olduğu görüntüsünü yaratabilirsiniz.

Evet kollarınız serbest ve doğal olmalı. Fakat omuzlarınızı düşürmesine izin vermeyin. Bir elinizi belinize koyun ve başınızı hafifçe yana doğru eğin. Bu şekilde güzel bir yüz profili de dahil olmak üzere vücudunuzun tüm avantajlarını vurgulamış olacaksınız.

Gözlerinizi hatalı açmamaya özen gösterin. Gevşemiş bir bakış ve güzel dudaklar her zaman iyidir. Yüzünüzü hafifçe çevirin ve parmak uçlarınızla yüzünüze dokunun. Hafifçe ağzınızı açın; şimdi çok daha iyi!

Gözlerinizi çok fazla kısmayın. Doğal göz şekliniz en güzelidir.

Kesinlikle yüzünüzü ellerinizin arkasına saklamayın. Sağdaki resimdeki örneği takip etmeniz önerilir.

Vücudunuzu doğru kullanmaya özen gösterin. Örneğin, karın bölgenizden ziyade belinizin güzelliğini göstermek çok daha iyidir.

Somurtkan bir surat dudakları orantısız bir şekilde büyük gösterir. Vücudunuzu biraz döndürdükten sonra kameranın içine bakmak her zaman en iyisidir. Farklı kol pozisyonları deneyebilirsiniz.

Boynunuzda çok sayıda halka bulunan Afrikalı bir kabile şefinin eşi değilseniz, çenenizi bu kadar yükseltmenize gerek yok. 🙂

Elleriniz her zaman rahat olmalıdır. Bu iki fotoğrafı karşılaştırın, nedenini anlayacaksınız. 🙂

Boydan fotoğraf çekilirken dizlerinizin ikisini birden kırmayın. Unutmayın! Duruşunuzu gergin ve doğal olmayan şekilde gösteren her şey güzel poz vermenize bir engeldir.

Boydan pozlar için küçük bir sır: Vücudunuzun S harfine benzediğini düşünün. Vücudunuzun ağırlığını bir ayağınıza kaydırmak ve kollarınızı rahat hissetmek çok daha iyidir. Çene hafif yukarıda durmalıdır.

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR