Ruj Nasıl Sürülür Sorunsalına Kesin Çözüm Olacak Görselli Anlatım

Yüzümüzde en fazla dikkat çeken yer kesinlikle dudaklar. Ve bu kadar öne çıkan bir yeri layıkıyla öne çıkartmak gerekiyor.

Ruj sürmek dudakları dolgun ve güzel göstermek için mükemmel bir yöntem. Bu yöntemi uygularken dikkat etmemiz gereken bazı püf noktalar var. İşte o püf noktalar bu yazıda.

Diş fırçası kullanın: Temiz ve ıslak bir dış fırçası ile dudaklarınızı nazikçe fırçalayın. Bu şekilde ölü derilerden kurtulmuş olacaksınız.

Havluyla kurulayın: Dudaklarınızı yumuşak bir havluyla kurulayın.

Fondoten uygulayın: Yüzünüze uyguladığınız fondoteni dudaklarınıza uygulayın. Bu şekilde hem dudak kırışıklıklarını gidereceksiniz, hem de dudak – ten rengi bütünlüğü ile rujunuz daha ön plana çıkacak.

Çerçeve çizin: Dudaklarınıza çerçeve çizin. Çerçevenizin rujunuza yakın renkte olduğuna emin olun. Bu şekilde rujunuzu uygularken dışarı taşırmıyor olacaksınız.

Ruju uygulayın: Ruju küçük ve sert olan bir dudak fırçasıyla sürmeye özen gösterin.

Fazlalıkları alın: Ruj uygulamanız bittikten sonra fazlalıklar kalacaktır. Bir peçete yardımıyla, hafifce bastırıp çekerek rujunuzun rengini sabitlemeye çalışın.

Mat veya parlak için: Bu uygulamadan sonra mat veya parlak bir tat istiyor olabilirsiniz. Mat için mendilinize hafif pudra fırçası, parlak tonlar için hafif parlatıcı gezdirebilirsiniz.

Rengi güçlendirmek için: Eğer rengi güçlendirmek isterseniz, kağıt mendili dudaklarınıza bastırdıktan sonra tekrardan ruj ile üzerinden geçebilirsiniz.

Dudağınızı büyük göstermek için: Dudak kalemi ile bir daha çerçeve çizin. Köşe kıvrımlarının içini boyayın.

Görsel Kaynak: Simplysona

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR