Kanserinin 4. Evresinde Tek Başına Çocukluk Hayalini Gerçekleştiren Chen’in Hikayesi

Hayat, bizim için; bazen iyi, bazen de kötü sürprizler hazırlar. Bu yüzden onun bizim için hazırladıklarını beklemek yerine; yaşadığımız her anın tadını çıkarmalı; doyasıya nefes almalıyız! Ve hayallerimizi gerçekleştirmek için asla geç olmadığını bir an bile unutmamalıyız!

İşte bize bu cümleleri kurduran güzel genç kadın Chen’in duygu dolu hikayesi.

Dört yıl önce, Tayvan- New Taipei’de yaşayan 27 yaşındaki Q May Chen, 2. evresinde olan meme kanserini, gördüğü tedavinin ardından yendiğini söyledi.

Ama iki yıl sonra, kanserin tekrarladığını; hatta 4. evrede olduğunu öğrendi…

Ve geçen sene doğum günü için; tek başına bir düğün fotoğraf çekimi yaparak; kendisine, çocukluk rüyasını hediye etmeye karar verdi!

“Küçükken, hep, bir gün evlendiğimi ve böyle düğün fotoğraflarım olduğunu hayal ederdim.”

“Bunun için bekledim, ama sonra hastalığım beni tekrar yakaladı. Ben de, bu hayalimi gerçekleştirmem gerektiğine karar verdim.”

Chen, aslında, kendisini aykırı bir insan olarak görmediğini ama bu çekimi yaparak kendisine gerçekten güç verdiğini söyledi.

“Yalnız olduğum halde, hayatta çok şey başaracağımın farkındaydım. Birinin seni tamamlaması için beklemek zorunda değilsin.”

Chen, hayatta kalma dürtüsü yüzünden zor zamanlar geçiren insanlara ilham olabilmek için, hikayesini herkesin duymasını istiyor!

Ayrıca, “Yapabileceğimi düşünmediğim birçok şey yaptım” diyor ve ekliyor: “Geçen sene de uzun zamandır düşündüğüm bir şeyi yaparak; ehliyet aldım. Böylece kimseye bağlı olmadan istediğim her yere gidebilirim.”

Chen, artık bol bol seyahat etmek istiyor; hatta bu yıl içinde, annesi ile “balayı” tatili için Bali’ye gitmeyi planlıyorlar!

“4. evresinde olan bir kanserde, beni neyin beklediğini bilmiyorum. Ben de bu yüzden sınırlı zamanımının tadını çıkarıyorum.”

“Beni kötü şeyler bekliyor olabilir, ancak en önemli şey; hayatta kalmak. Bunun karşısında her şey önemsiz!”

“Bazen Tanrı’nın sizi dibe atmanız için zorladığını düşünebilirsiniz; ama belki de; daha fazla şey elde etmeniz için sizi zorluyordur.”

Chen’in bu sözlerinin herbiri, ders niteliğinde… Onun bu anlamlı sözlerinin hepimize ilham olmasını diliyoruz. Ve umuyoruz; en kısa zamanda sağlığına kavuşur!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR