Tıbbi Tedavi Amacıyla Kenevir Yetiştiren Rahibeler: The Sister of the Valley

Kate ve Darcy, Kaliforniyalı iki rahibe… Onlar, “The Sister of the Valley” ismini verdikleri markalarının altında, tıbbi tedavi amaçlı kenevir yetiştiriyorlar. Kullandıkları malzeme kadar ilginç olan bir diğer şey de, yöntemleri. Çünkü onlar, yaptıkları tüm ilaçları, ayın hareketlerini gözlemleyerek ruhani bir ortamda hazırlıyorlar.

Tahmin edeceğiniz üzere bu rahibeler, Katolik ya da geleneksel dindarlardan değiller. Ve kendilerini şu cümle ile tanımlıyorlar:

“Biz dünyayı iyileştirme yolunda olan iki aktivistiz.”

Kate ve Darcy, önce manastırın garajında keneviri yetiştiriyor; daha sonra da mutfakta bu kenevirden ağrı kesici olarak kullanılması için merhem, yağ gibi ürünler elde ediyor. Sırt ağrısı, migren gibi pek çok rahatsızlığı tedavi eden bu ürünler, alıcılarına gönderilmeden önce de mutlaka, bulundukları şişelere rahibeler tarafından dua okunuyor.

İkili, bu işi geçen yıldan beri yapmasına rağmen, internet üzerinden yaptığı satışlarla, ürünlerinin inanılmaz derecede popüler olduğunu kanıtlıyor.

Ancak bir süre önce, 19 yıldır yasal olan kenevirin, bölgede yeniden yasaklanması ihtimali; The Sister of the Valley’in önünde ciddi bir tehdit olmaya başladı. Onlar da, bu yüzden çeşitli kampanyalar başlatarak, meclisin kenevir üretimini yasaklamasının önüne geçmeye çalıştılar.

Rahibeler, bu yasağın adaletsiz olduğunu ve Tanrı’nın hediyesi olan bir şeyin yasaklanmaması gerektiğini söyleseler de, tüm bu çabaları sonuçsuz kaldı…

İşte bunlar da, fotoğrafçı Shaughn Crawford ve John DuBois tarafından çekilen; The Sister of the Valley’in günlük yaşamına ait kareler…

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Kaynaklar: DangerousMinds, BoredPanda, GaiaDergi

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR