Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri 2024

Kitaplıklara yeni bir kitap eklemek kuşkusuz hepimizi çok mutlu ediyor. Aynı zamanda kitapçılarda dolaşırken ‘’Keşke hepsini okuyabilsem’’ diye içinizden geçirmiş olabilirsiniz. Fakat tüm kitaplara para yetiştirmek hem masraflıdır hem de yer bulma açısından sorun oluşturabilir. Peki sürekli olarak vakit geçirdiğiniz akıllı cihazlardan kitap okumayı denediniz mi? Ücretsiz kitap indirme siteleri sayesinde okumayı istediğiniz tüm kitaplara ücret vermeden, yer ayırmadan cihazlarınıza indirebilir ve okuyabilirsiniz.

Yeni dünyalara yelken açacağınız ücretsiz dijital kitapları istediğiniz her yerde sınırsız kez okuyabilirsiniz. Bu içeriğimizde en iyi ücretsiz kitap indirme siteleri 2024 güncel olarak sunuyoruz. Tüm bu siteleri deneyimleyebilir ve ücretsiz kitaplarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri Hangisi?

Her zaman bizlere bir şeyler katan ve dünyanın en yararlı aktivitesi olan kitap okumak, teknolojinin gelişimiyle beraber farklılaştı. Artık istenilen kitaba ücretsiz bir şekilde ulaşmak oldukça kolay. İşte tüm kitapseverler için 7 farklı ücretsiz kitap indirme siteleri

Google Kitaplar

Ücretsiz kitap indirme siteleri

Google Kitaplar, bilinen en büyük kitap okuma uygulamalarından birisidir. Mobil uygulama vasıtasıyla birçok dilde binlerce kitabı okuyabilirsiniz. Aynı zamanda dosya indirme derdi bulunmuyor. Uygulama üzerinden tüm kitapları okuyabilirsiniz. Kendi kitaplığınızı oluşturabilir, kitaplığınızı kategorilere göre düzenleyebilirsiniz.

Google’ın sunduğu bu kolaylıkla birlikte eğlence, hobi gibi farklı kitapların takibini yapabilirsiniz. Üstelik sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Kitap okurken önemli yerlerin altını çizebilir ve not alabilirsiniz. Etkilendiğiniz alanları belirgin hale getirebilir ve sonrasında tekrardan okuyabilirsiniz. Genel olarak Google Kitaplar, tüm ücretsiz kitap indirme siteleri arasında en popüleridir diyebiliriz.

Site Linki

altKitap

Ücretsiz kitap indirme siteleri denildiği zaman akla gelen sitelerden birisi AltKitap’tır. Bulundurduğu içeriklere göre geniş bir kategori hacmi bulunuyor ve yine birçok dilden kitaba ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda alışılmışın dışında içerikler ve eşsiz eserlere de ulaşabilirsiniz. Genel olarak altKitap, 2000 senesinden bu yana en çok kullanılan sitelerden birisidir. Zengin bir kütüphanesi olduğu için neredeyse aradığınız tüm kitaplara ulaşabilirsiniz.

Site Linki

Open Library

Ücretsiz kitap indirme siteleri

Open Library, en çok bilinen e-kitap sitelerinden birisidir. Genellikle İngilizce ağırlıklıdır fakat Türkçe içeriklere de ulaşmanız mümkündür. Üstelik birçok kategoriden ücretsiz içerikler yer alıyor. E-kitap ücretsiz imkanları sayesinde cihazınıza kitap indirebilir veya online şekilde ulaşabilirsiniz.

Open Library hem güncel hem de güvenilir bir kaynaktır. Herhangi bir şüphe duymadan Türkçe veya İngilizce içeriklere ulaşabilirsiniz.

Site Linki

Kültür ve Turizm Bakanlığı E-Kitap

Bakanlık tarafından tamamen ücretsiz olarak dijital kitaplara ulaşabilirsiniz. Türkçe e-kitap indir ücretsiz bir imkân sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı içerisinde birçok farklı kitaba erişmeniz mümkündür. Aynı zamanda site içerisinde Türk Edebiyatı eserleri bulunuyor. Sadece Türkiye topraklarında bulunan eserler değil, Türkiye dışında kalan Türk toplumu edebi eserleri yer alıyor. Böylece farklı Türk eserlerine ulaşmak mümkün hale geliyor.

Site Linki

Z-Library Project

Ücretsiz kitap indirme siteleri

PDF kitap indirme siteleri Türkçe ve yabancı kitap hizmeti sunan sitelerden birisi de Z-Library Project sitesidir. Zengin bir kitap kütüphanesine sahiptir ve hem yerli hem de yabancı olmak üzere yüzlerce farklı yazarın eserleri mevcuttur. Aynı zamanda yasal bir site olarak içerisinde bulunan tüm kitapları indirebilirsiniz. Bununla beraber kitabın hangi sene çıktığı, yazarı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Site Linki

Alternatif Bilişim E-Kitap

Alternatif Bilişim E-Kitap sitesi, altKitap sitesine benzer bir şekilde ücretsiz kitapları okuyucularla buluşturuyor. Genel olarak teknolojiyle alakalı içerikler yer alıyor. Teknolojinin gelişimiyle beraber dünya ve Türkiye etkileri konusuyla alakalı kitaplar ve gündem konular hakkında farklı içerikler bulunuyor. Alternatif Bilişim E-Kitap hizmetlerinde ‘’Türkiye’deki Dijital Gözetim’’, ‘’Hack’’, ‘’Kişisel Veri Koruma’’ gibi konuları ele alan e-kitaplar ve daha fazlasına ulaşılabilir. Yani Alternatif Bilişim E-Kitap sitesi, diğer sitelere kıyasla daha teknoloji odaklı yazıları paylaşıyor diyebiliriz.

Site Linki

Booksfer

Ücretsiz kitap indirme siteleri

Booksfer sitesi kitap indirme siteleri ücretsiz ve ücretli hizmetler sunmaktadır. İster sitesinden isterseniz de mobil uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz. Binlerce içeriğiyle birlikte çevrimdışı kitap okuma deneyimi sağlamaktadır. Üstelik birçok güncel kitaba hızlıca ulaşabilirsiniz. Farklı kategorilerden kitaplar seçebilir, PDF olarak indirebilir, kitaplara puan verebilir ve yorum yapabilirsiniz. Booksfer, her gün yepyeni kitapları bünyesine ekler ve yasal sitelerden birisidir.

Site Linki

Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri Güvenli mi?

E-kitap siteleri binlerce kitaba ücretsiz ve dijital bir şekilde ulaşılmasını basit hale getirmektedir. Fakat bu tarz sitelerin kendilerine göre bazı kuralları olabilir. Bazı kurallar, eserlerin korunması ve telif haklarıyla alakalıdır. Aynı zamanda bazı sitelerin e-kitap indirme süreleri sınırlı olabilir. Bazı sitelerde bu tarz bir kısıtlama mevcut değildir. Bu sebeple herhangi bir ücretsiz kitap indirme sitesi kullanmadan öncesinde siteleri dikkatlice inceleyerek kuralları öğrenmeniz mümkündür. Bunun dışında kategorilere ayrılan kitaplar arasından kendiniz için uygun olanını araştırabilirsiniz.

Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri 2024 içeriğimiz ilginizi çektiyse, Verimli ve Mutlu Bir Gün İçin Sabah Rutini Nasıl Oluşturulur? İçeriğimize göz atmanızı öneriyoruz.

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR