Türkiye’de Bir İlk: Dünya Şampiyonu Olan İlk Kadın Güreşçi Yasemin Adar

Varlığıyla ilham olan kadınların hikayelerine yer verdiğimiz “O Kadın” kategorimizin bugünkü konuğu, elde ettiği zaferle ülkemizi gururlandıran milli sporcu Yasemin Adar!

Tanıştıralım; 1991 doğumlu Balıkesirli sporcu Yasemin Adar; dün itibariyle Türkiye’nin kadınlardaki ilk dünya şampiyonu güreşçisi!

Milli sporcumuz, dün Paris’te gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda kadınlar 75 kiloda mücadele ederek; Belaruslu rakibi Vasilisa Marzaliuk’u 5-4 yendi.

Ve böylece bir ilke imza atmış oldu!

Yasemin sadece bu ‘ilk’in sahibi değil; o daha önce de Avrupa Şampiyonası’nda üst üste kazandığı iki altın madalyayla, Türkiye tarihinde kadınlarda ilk altın madalyanın sahibi olmuştu!

Milli sporcumuz, dün ülkemize yaşattığı sevincin ardından duygularını şu cümlelerle anlattı: “Bu sevinci Türk halkına yaşattığım için kendimle gurur duyuyorum.”

“… Olimpiyatlarda da inşallah altın madalya alırız ve bir tarih daha yazarız.”

İlklerin güreşçisi bu sevincin ardından bir de sevdiği adamdan evlenme teklifi aldı!

Karşılaşmanın hemen ardından mindere çiçek ve yüzükle çıkan Erdem Yiğit, önünde diz çökerek Yasemin’e evlenme teklifi etti. Teklifi kabul eden Yasemin’in ise mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Biz de milli sporcumuzu, önce bize yaşattığı bu harika gurur için, sonra da hayatındaki bu mutlu gelişme için tebrik ediyoruz! Gururumuzsun Yasemin!

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR