Yeni Gelinler Dikkat! Altın Takmanın Faydaları Nelerdir?

Altın denildiği zaman ilk olarak aklınıza para geliyor olabilir. Ancak bu sefer öyle değil! Altının bilmediğiniz birçok faydası var… Özellikle çok uzun zaman önce birçok simyacı, altının insan sağlığına yararlı olduğunu düşünüyorlardı. Günümüzde ise hala bu tarz etkilere sahip olup olmadığı araştırılıyor. Özellikle sağlık ve cilt sektöründe altının kullanıldığını görüyoruz. Altın takmanın faydaları nelerdir? Altın takmak strese iyi gelir mi? Gibi detayları bu içeriğimizde yanıtlıyoruz.

Altın Takmak Faydalı mı?

Milattan önce insanların keşfettiği ilk metallerden olan altının zaten insan vücudunda az bir miktarda bulunduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık olarak 0.2 mg olduğu iddia edilen altın miktarı genellikle karaciğerde, kanda, böbrek ve kemiklere dağılmıştır. Sadece finansal anlamda avantaj sağlamakla kalmayan, bazı hastalıklara şifa olan bu değerli madenin özelliklerine göz atalım. Altın takmanın faydaları şu şekilde özetlenebilir:

  • Altın sadece takı olarak kullanılmamaktadır. Altının sağlık açısından da yararlı olduğu bilinmektedir. Yatıştırıcı ve sıcak titreşimlerle vücut hücrelerini yenilemeye yardımcıdır.
  • Altın, deri döküntüsü, mantar enfeksiyonu, yaralar, deri yanıkları ve egzama gibi cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır.
  • Altın, kan dolaşımı üzerinde iyileştirici bir etki sağlar.
  • Altın eski dönemde hamile ve çocuklarda kan dolaşımını hızlandırması için bir süs eşyası olarak kullanılırdı. Yani altın kalp dostu bir maden olarak bilinir.
  • Altın bulunan kıyafetler giymek, vücut ısısını korumak açısından avantaj sağlar. Eskiden, sıcak basması, üşüme ve gece terlemeleri için altın içeren giysiler önerilirdi.
  • Altın ile yapılan yüz maskeleri, cildi genç ve sert tutmak için kullanılabilir.
altın takmanın faydaları

Altın Takmak Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Altının 19. yüzyılda alkol problemi olan insanlara tedavi amaçlı kullanıldığını biliyor muydunuz? Günümüzde önemini yitirmeyen altın hala uyuşturucu, nikotin ve hatta kafein bağımlılığının tedavisi için kullanılıyor. Altın takmanın vücuda faydaları ise oldukça fazladır. Bazı iddialara göre altın, vücuttaki kanserli hücrelerin büyümesini engeller. ABD’de faaliyetlerini sürdüren bir biyofarmasötik şirket, altın ile birlikte anti-kanser ilaçlarının etkinliğini kalıcı şekilde artıracak bir yöntem geliştirdiklerini belirtiyor.

Altının Kadınlara Faydası Nedir?

Altın takmanın faydaları ve zararları konusunda net bir yorum yapmak oldukça zordur. Genellikle bir takı olarak kullanılan altın bilezikler, kolyeler, yüzükler, kemerler ve daha fazlası ile yatırım aracı olarak kullanılabilmektedir. Üstelik cilt bakımında kullanılan bir güzellik ürünü diyebiliriz. Birçok cilt bakımı ve güzellik uygulamalarında öne çıkan altın, çok eski dönede Mısır Kraliçesi Kleopatra tarafından altın maskesi olarak kullanılırmış. Bu sebeple öncelik kadınlar olmak üzere herkes tarafından cilt bakımı için kullanılabilir.

Altın Vücuda Enerji Verir mi?

Bazı inanışlara göre altın takmanın enerji yükseltme özelliği olduğu söylenir. Altın takmanın beden ve zihin üzerinde rahatlatıcı bir etkisi vardır bu sebeple enerji yükselttiği iddia edilir. Altın, insanlardaki korku ve tedirginlikleri alabilir. Hatta altına bakmanın bile stres ve sıkıntı giderdiği, kişileri neşelendirdiği düşünülür. Tabii bu durum altının maddi anlamda sunduğu değer ile alakalı olabilir!

Altın Takmak Strese İyi Gelir mi?

Altın, dünyadaki en kıymetli madenlerden birisidir. Hatta ilk medeniyetlerden itibaren altın devamlı olarak para birimi olarak kullanılmıştır. Bununa birlikte altın hakkında birçok varsayım vardır. Bazı varsayımlara göre altının dünya dışından gelen bir meteorla oluştuğunu söylenir. Bazı söylentilere göre dünyanın iç çekirdeğinde yer alan altının bir şekilde üst katmanlara doğru ilerlediği belirtilir. Altının parasal değerinin dışında ise sağlığa bazı faydalarının olduğunu belirttik. Peki ya strese olan etkisi? Maalesef altının stresi azalttığına dair bilimsel bir araştırma yok. Bununla birlikte maddi anlamda rahatlatıcı bir etkisinin olması, stresi azaltan önemli bir faktör sayılabilir.

Altın Takmak Dişil Enerjiyi Yükseltir mi?

Çok eski zamanlardan beri takılar özellikle kadınlar açısından önemli olmuştur. Kadınların takılar ile birlikte kendini daha iyi hissetmesi elbette bazı kadınlık hormonlarını artırabilir. Ancak altın takmak kadınlık hormonu veya diğer hormonlara etkisi konusunda net bir bilimsel araştırma yok. Yine de altın takı takmak kendinizi iyi hissetmenize ve güzel hissetmenize neden olur. Bunun sonucunda ise dişil enerjinizin arttığını düşünebilirsiniz!

Sonuç olarak altının değerli bir maden olduğu ve değerinin devamlı olarak artış gösterdiği bir gerçek. Aynı zamanda sağlık alanında kullanılması ise göz ardı edilmemeli diyebiliriz.

Yeni Gelinler Dikkat! Altın Takmanın Faydaları Nelerdir? İçeriğimiz ilginizi çektiyse, Neden Hiç Rüya Görmüyorum? Rüya Görmek İçin Ne Yapmak Gerekir? İçeriğimize göz atabilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR