Hastanedeyken İnsanları, Dışarıdayken İse Hayvanları Tedavi Eden İyi Kalpli Doktor

Varlığıyla ilham olan kadınların öyküleri ve başarı hikayelerine yer verdiğimiz O Kadın kategorimizin bugünkü ismi, Iğdır’da doktor olarak görev yapan Ceyda Tarhan. İşte onun hepimizin kalbini ısıtan hikayesi.

2011 yılında Ege Üniversitesi’nden mezun olan Ceyda Tarhan, geçen yıl KBB uzmanı olarak Iğdır Devlet Hastanesi’ne atandı.

Ve o gün bugündür, bir yandan insanları tedavi ediyor bir yandan da Iğdır’daki sokak hayvanlarının bakımı ile ilgileniyor.

Günde yaklaşık 70-80 hastayı muayene eden Dr. Ceyda Tarhan, kalan zamanını sokakta bulduğu yaralı ve aç sokak hayvanlarına ayırıyor.

Dr. Ceyda, Iğdır’a atandığından beri hastalarına olan cana yakın tavrı, yaptığı başarılı ameliyatlar ve özel yaşamında gerçekleştirdiği yardımsever çalışmalarla herkesin sevgisini kazanmış durumda.

Belediyenin hayvan barınağını sık sık ziyaret ederek sokak canlarıyla ilgilenen Dr. Ceyda’nın bir de bölgedeki diğer hayvanseverlerle birlikte kurduğu ve aktif olarak çalışan bir dernek var.

Kendisi, yaptığı bu güzel işlerle ilgili düşüncelerini şöyle aktarıyor: “Hayvanları sevmek demek, illa onları evde beslemek ya da onları kucağa alıp sevmek değildir. Hayvanları sevmenin temel koşulu, onların bu dünyanın bir parçası olduğunu kabul ederek korumaya çalışmak ve onlara zarar vermemektir.” 👏

“Hayvanları sevmek, her insanın temel görevlerinden bir tanesidir. Çünkü hayvanları sevmeyen bir insanın insanları sevmesi de beklenemez.” 👏

Biz de hikayesiyle içimizi ısıtan bu güzel yürekli doktorumuza çok ama çok teşekkür ediyoruz! Umuyoruz onun bu tavrı, herkese örnek olur. ❤

Listemizi beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR