Aşka Farklı Noktadan Bakın: Doggy Pozisyonu Nedir? Nasıl Yapılır? Çeşitleri

Partnerinizle aranızdaki tutkuyu doruklara çıkartacak yeni heyecanlar arıyorsanız doggy pozisyonunu deneyebilirsiniz. Yatak odasının vazgeçilmez pozisyonların birisi olan doggy pozisyonu cinsellik özelinde en merak edilen pozisyonlardan birisidir. Doğru uygulanırsa zirvelerde bir cinsel ilişki yaşamanız mümkündür. Aynı zamanda doggy oldukça eski ve bilinen bir pozisyondur. Yani birçok çiftin favorisidir diyebiliriz. Üstelik her iki taraf açısından farklı heyecanlar sunmaktadır.

Bu yazımızda doggy pozisyonu nedir, nasıl yapılır, çeşitleri ve zevki artırmanın yolları nelerdir sorularını cevaplıyoruz. Daha iyi bir cinsel haz için doggy pozisyonunun detaylarına inmekte fayda var.

Doggy Pozisyonu Nedir?

Doggy stili, bizim dilimizde köpek pozisyonu olarak adlandırılıyor. Bu pozisyon çiftleşme sırasında köpekler tarafından yapılan başlangıç pozisyonuna atıf olarak bu ismi almıştır. Bu pozisyon ile alıcı kişiler dizleri ve elleri üzerine eğilir. Penetrasyon yani cinsel birleşme ise pozisyon olarak arkadan gerçekleşmektedir. Bu sebeple doggy kelimesi, cinsel bir pozisyon olarak ilişkilendirilmiştir.

Klasik Doggy Pozisyonu Nasıl Yapılır?

Doggy pozisyonu nasıl yapılır genel olarak baktığımız zaman birkaç basit adımda anlatabiliriz. Köpek pozisyonunu alan kişi pasiftir. Diğer partner ise aktif rol alır. Pasif kişi genellikle elleri ile dizleri üzerine çömelir. Daha iyi birleşme için penetrasyonu yapan kişi, pasif kişinin belini hafifçe kırar. Denge sağlamak için partnerinin kalçalarından, saçlarından veya omzundan destek alır. Unutmayın, her çiftin tercihleri ve rahatlık düzeyi farklıdır. Bu süreçte cinsel deneyiminizi mutlaka sağlıklı ve güvenli hale getirin.

Doggy Pozisyonu Çeşitleri Nelerdir?

Dooggy pozisyonu, partnerlerin isteklerine göre farklı şekillerde uygulanabilir. Bu aşamada 5 farklı doggy stili vardır.

Doggy Style Bulldog Pozisyonu

Bu pozisyon, klasik doggy pozisyonuna benzerdir. Bu pozisyonda tek fark, dizlerin ve ellerin üzerinde dururken bacakları kapatmaktır. Kişi hafif bir çömelme pozisyonu alır ve partnerinin kalçalarını bacak arasında tutar. Destek almak için partnerinin omuzlarından veya belinden tutar. Bulldog pozisyonunda alıcı olan partner pasiftir. Hakimiyet ise penetrasyonu yapan kişidedir.

Doggy Style Turtle Pozisyonu

Daha esnek olduğunuza inanıyor musunuz? Turtle pozisyonu tam size göre. Bu pozisyonda alıcı olan partner öne doğru eğilir. Zemine ise sadece başı ve dizleri temas eder. Burada kalçanın yüksekliği, klasik doggy pozisyonuna göre daha fazla olur. Turtle pozisyonunda alıcı olan partner ellerini bacaklarının arasında tutar. Bu sebeple hareket kabiliyeti azalmaktadır. Bu durumda kontrolün büyük bir kısmı penetrasyonu yapan kişide toplanır.

Doggy Prison Style Pozisyonu

Bu pozisyon ayakta yapılan bir stildir. İki partner ayaklarının üzerindedir fakat alıcı olan kişinin gövdesi yere paraleldir. Arkadaki partner ise vajinal birleşme için uygun bir yükseklik yakalamaya çalışır. Duruma göre parmak uçlarına çıkar veya dizlerini kırar. Penetrasyonu yapan kişi ise daha iyi bir birleşme için partnerinin bileklerinden tutarak kendine çeker. Özellikle kadın için acı verici bir deneyim olmaması adına partnerler birbirine yumuşak olmalıdır.

Doggy Style Leap Frog Pozisyonu

Pozisyonun adından da anlaşılacağı üzere pasif olan kişi ayakların ve ellerin üzerinde durur. Yani kurbağa sıçramasına benzer bir pozisyon alır. Burada önemli olan detay ise çömelme pozisyonunu doğru kalça yüksekliğinde dengelemektir. Arkada duran partner dizlerinin üzerinde durmalıdır. Ancak denge problemleri olabilir bu sebeple zeminden veya kalçalardan destek alabilir.

Doggy Style Stairway to Heaven Pozisyonu

Bu pozisyonu gerçekleştirmek için bir merdiven gerekir. Aynı zamanda dirsek ve dizlerin hasar almaması için yumuşak bir zeminde uygulanması önerilir. Stairway to Heaven pozisyonunda en önemli detay ise çiftlerin uygun bir yüksekliği ayarlamasıdır. Çiftler boylarına göre merdiven basamakları arasındaki farklı hesaplar. Cinsel birleşme sırasında ise kalçalardan destek alınır.

Tüm bu pozisyonlara ek olarak baş aşağı, sandalye pozisyonu, yüz üstü yatmak veya kaşık pozisyonu gibi hareketlerle artırılabilir. Bu durum tamamen kişilerin isteklerine ve hayal gücüne bağlıdır.

Maksimum Zevk İçin Doggy Pozisyonu Nasıl Yapılır?

Doggy pozisyonunu öğrendiniz ve hatta denediniz. Ancak aldığınız zevk sizlere yetmeyebilir. Doggy pozisyonundan maksimum zevk almak isteyenleri böyle alalım. Pozisyonun zevkini artıracak bazı önerilerimiz şu şekilde:

  • Partnerler uygun pozisyonu alamadığında rahatsız edici bir deneyim yaşayabilirler. Bu sebeple uygun derinliği ayarlamak, fiziksel pozisyonu konforlu hale getirmek önemlidir.
  • Doggy pozisyonunda erojen bölgelerin ihmal edilmemesi gerekir. Aksi takdirde özellikle kadınlar açısından sıkıcı bir deneyime dönüşebilir.
  • Birleşmenin derin olması, partnerler açısından rahatsız edici olabilir. Örnek olarak ellerin ve dizlerin yaklaşması ve sırt bölgesinin düz olması cinsel birleşmeyi yavaşlatır.
  • Birleşme derinliğinin az olması, erojen bölgelerin ve G noktasının uyarılması konusunda büyük bir eksiklik oluşturur. Bu sebeple bacakları aralamak, aşağı eğilmek gibi ayarlamalar yapılabilir.
  • Ambiyansı değiştirmek için ayna veya farklı ışıklandırmalar kullanılabilir.
  • Bu pozisyonda çiftlerin bedenlerine dokunması ve erojen bölgelerin uyarılması zevki artırır.

Doggy Pozisyonu Hakkında Merak Edilenler

Cinsel ilişkide bazı pozisyonlar uygulanacaksa öncelikle partnerlerin konuşması ve sınırlarını belirtmesi gerekir. Doggy, birçok çift için heyecan verici olabilse de bazıları için rahatsız edicidir. Doggy pozisyonu özellikle alıcı partner tarafından zordur. Bu sebeple rahatlık, iletişim ve güvenden emin olmak gerekiyor. Bununla beraber doggy stili hem görsel çekicilik sağlar hem de daha zengin ve tatmin edici hale getirilebilir. Bu durum tamamen çiftlerin uygulamasıyla alakalıdır. Genel olarak özetlemek gerekirse doggy pozisyonu istediğiniz gibi şekillenebilen cinsel birleşmedir.

Doggy Pozisyonu Kimler İçin Uygundur?

Bazı çiftler arasında oluşan boy ve kilo farkı, doggy style için uygun olmayabilir. Genel olarak bu durumu ortadan kaldırmanın bazı yaratıcı yolları olsa da belirgin bir fark varsa alınan haz azalır. Bu aşamada yapılması gereken şeyler, alıcının dizlerinin altına yastık koyması olabilir. Eğer alıcı olan kişi daha uzun ise yüzüstü uzanması gerekebilir. Yine de çok fazla boy ve kilo farkı olanlar bu pozisyonu kısa tutabilir. Aksi takdirde her iki çift için tatmin noktasına ulaşmak zor olabilir. Aynı zamanda doggy pozisyonu, temas bağımlıları açısından sevilmeyen bir pozisyondur.

Doggy Pozisyonu Zararlı mı?

Doggy pozisyonunda en fazla şikâyet edilen durumlardan birisi omurilik ve bel ağrısıdır. Özellikle doggy seansı uzun sürdüyse her iki tarafta ağrı hisseder. Alıcı kişiler, bu tarz olumsuz durumlar yaşamamak için vücut ağırlığı eşit bir şekilde dağıtmalıdır. Düz olmayan zeminlerde battaniye, yastık veya yorgan kullanımı iyi bir çözüm olabilir. Pozisyon uzun tutulduğu zaman ağrılara sebebiyet verir bu sebeple doggy pozisyonu çeşitleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Kadınlar İçin Doggy Pozisyonu Püf Noktaları

Doggy pozisyonunda hakimiyet genellikle penetrasyonu gerçekleştiren kişidedir. Doğru pozisyon sağlandığında daha fazla G noktası uyarımı sağlanır ve derinlik artar. Bu sebeple kadınların hoşlandığı pozisyonların başında geliyor. Daha iyi ve rahat zevk alabilmek için diz ve eller desteklenebilir. Yani kesinlikle rahat bir konum alınmalıdır.

Kadınlar, cinsel ilişki sürecini daha çekici hale getirmek istedikleri zaman cinsel oyuncaklardan yardım alabilir. Özellikle kadınlarda daha yoğun fiziksel duyumlar için G noktası uyarımı sağlanmalıdır. Aynı zamanda kadınlar için cinsel birleşim sırasında ipleri diğer tarafa vermek gerekiyor.

Sonuç olarak özetlemek gerekirse partnerlerin arasında yeni pozisyonlarla tanışmak, yeni bir soluk ve canlılık getirir. Özellikle doggy pozisyonu, çiftler için heyecan verici bir deneyim olabilir. Bu süreçte cinsel ilişkinize farklı yorumlar getirmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer ‘’Aşka Farklı Bir Noktadan Bakın: Doggy Pozisyonu Nedir? Zevki Artırmanın Yolları’’ İçeriğimiz ilginizi çektiyse mutlaka, Cinselliğin Objeleştirilmesini Mizahi Bir Biçimde Eleştiren İllüstrasyonlar yazımıza göz atmalısınız.

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR