3 Basit Adımda Kot Pantolon Denemeden Nasıl Seçilir?

Kıyafet alırken o kıyafetleri “denemek” başlı başına bir derttir. Sürekli olarak giyip – çıkarmaktan dolayı insan yorulur. Bunun yanı sıra yetişmemiz gereken bir yer olabilir ve hızlıca satın almak durumunda olabiliriz. İster aceleniz olsun, ister kıyafet denemek istemiyor olun; listemizdeki 3 basit yöntem; sizi bu dertten kurtaracak. İşte 3 kolay adımda denemeden kot pantolon nasıl seçilir sorusunun yanıtı!

Adım 1: Beden seçimi

Doğru bedeni seçmek için kotun ucunu belinize, bel hizasını ise boynunuza tutun. Ve bel kısmını, boynunuza fotoğraftaki gibi sarın. Belin uçları kolayca birbirine değiyorsa, bu sizin bedeninizdir. Bu arada unutmadan; bazı durumlarda bel uçlarının birbirine tamamen değmesi gerekmez. Kolayca boynunuzu sarması yeterlidir.

Adım 2: Bel genişliği seçimi

Pekala! Şimdi de mükemmel bel genişliğini bulmaya çalışalım. Yumruğunuzu sıkın ve fotoğraftaki gibi kotun beline kolunuzu geçirin. Kolunuzu beliniz gibi düşünebilirsiniz. Eğer sıkıyorsa kot da sıkıyordur, eğer bolsa kot da boldur. Yani tam oturmalıdır!

Not: Bu yöntem yüksel belli pantolon ve kotlar için geçerli değildir.

Adım 3: Bacak boyu

Şimdi de bacak uzunluğunu kontrol edelim. Kotun uçlarından tutun ve kollarınızı sonuna kadar açın. Eğer kot ortası, tam olarak çenenizin altındaysa yani boynunuzun seviyesindeyse bu iş tamamdır.

Bonus: Bacak genişliği

Elinizi yumruk yaparak kotun bacağından geçirin. Elin çıkıntı kemikleri, kotu germeden kolayca geçmelidir. Eğer geçiyorsa kotu satın alabilirsiniz.

İşte bu yöntemlerle, denenmeden seçilmiş bir kot! Mükemmel!

İnternetten Pantolon Alırken Beden Nasıl Seçilir?

Genel olarak pantolon denemek birçok kişi için işkenceye dönüşmüş durumda. Bu süreçte önerdiğimiz tüyoları denerken her markanın pantolon kalıplarının farklı olabileceğini belirtmek gerekiyor. Özellikle standart bir bedeniniz, hatlarınız ve ölçüleriniz yoksa kot bulmak oldukça zor olabiliyor. Hatta bu durum internet alışverişlerinde de oldukça sıkıntılı bir hal almaktadır. Burada en önemli konu ürün bilgilerini dikkatli bir şekilde incelemektir. Beden tablosu ile kendi ölçülerinizi kıyaslayın. Üstelik müşteri yorumları da fikir vermesi açısından yardımcıdır.

İnternet alışverişlerinde satıcılara doğru soruları sormanız gerekir. Örnek olarak kalıbın dar olup olmadığını sorabilirsiniz. Tam kalıp ürünlerde klasik bedeninizi tercih edebilirsiniz. Dar kalıpta ise bir beden büyük seçmeniz önerilir.

Pantolon Satın Alırken Kumaş Türüne Dikkat Edin

Pantolonun kalitesi ve rahatlığı konusunda fikir veren ana faktör kumaşıdır. Pantolon üretiminde genellikle kanvas, pamuk, kadife ve keten gibi kumaşlar tercih edilmektedir. Bu ürünler arasında bulunan pamuk kumaşlarda, cilt ile teması daha yumuşaktır ve nemi emer. Üstelik pantolon tasarımında kullanılan polyester tarzı sentetik kumaşlar da tercih ediliyor. Polyester pantolonlar kolaylıkla temizlenen ve çok kırışmayan ürünlerdir. Bu detaylar dışında örnek verecek olursak likralı pantolon ürünlerinde bir küçük beden tercih edilebilir. Çünkü likralı ürünler genellikle vücudu sarar ve esnek bir kumaşa sahiptir.

Kadın Kot Pantolonlarda Beden Tablosu Ne İşe Yarar?

Kadın kot pantolonları genellikle XS, S, M, L ve XL gibi beden kategorisinde sınıflandırılmaktadır. Fakat her markanın ve her modelin bedenleri farklı olabiliyor. Bu sebeple her markanın farklı bir beden tablosu bulunur. Bu tablolarda bacak boyu, kalça ve bel ölçüleri sunulur. Ölçüler inç cinsinden verilir. Eğer kot pantolon satın alınacaksa en uygun bedeni tercih etmek için kendi ölçülerinizi alın. Özellikle internet alışverişlerinde daha doğru bir tercih yapabilirsiniz.

Bel ölçüsü için vücudunuzun bel çevresini ölçün. Kalça içinde aynı şekilde ölçüm yapabilirsiniz. Bacak boyunun ölçüsü ise pantolonun diz seviyesiyle topuk seviyesine olan mesafede alınır. Pantolon uzunluğu genellikle short, regular veya long şeklinde belirlenir. Tüm bu detayları göz önüne alarak denemeden doğru bir pantolon tercihi yapabilmeniz mümkündür.

denemeden pantolon almak

Mom Jean Bedeni Nasıl Seçilir?

Kadın pantolon modelleri arasında sıklıkla tercih edilen mom jeanlar, dolapların olmazsa olmaz parçalarından biri haline geldi. Bu aşamada mom jean beden seçimi, diğer pantolon modellerine göre oldukça zor. Genellikle kot pantolonlar bel ölçüsü göz önüne alınarak üretiliyor. Ancak mom jean ürünleri yüksek bel olarak üretilir. Eğer bel ölçüsüne göre ürün bulamazsanız, daha bol veya daha dar iki model arasında kaldığınızda dar olanı tercih edin. Çünkü bazı mom jean modelleri zamanla esner ve bedeninize oturur.

Mom jean modelleri hem görünümü hem de rahatlığıyla çok sevilen modellerdir. Aynı zamanda beli uygun fakat boyu uzun mom jean modelleri ile karşılaştığınızda endişe etmenize gerek yok. Çünkü bu pantolonlarda tadilat işlemi çok kolaydır. Bunun dışında pantolon seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kalça ve üst bacak genişliğidir. Özellikle internet üzerinden pantolon tercih ederken kalçanızın ve üst bacak kısmınızın ölçüsünü alarak mom jean seçebilirsiniz.

Bu yazımızda alışveriş yapmaktan zevk alanlar fakat deneme kısmını sevmeyenler için çeşitli püf noktalar sunduk. Eğer 3 Basit Adımda Kot Pantolon Denemeden Nasıl Seçilir? İçeriğimiz ilginizi çektiyse, Kıyafete Çok Para Harcamadan Kaliteli Bir Görüntü Yaratmanın 16 Püf Noktası içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR