10 Farklı Dudak Tipi Ve Dudaklarınızın Kişiliğiniz Hakkında Söyledikleri

Bilim insanları, bir kişinin karakterini analiz ederken en önemli özelliğin dudaklar olduğunu düşünüyorlar. Analizlere bakınca siz de haksız olmadıklarını göreceksiniz. Hadi hep beraber “dudak şekline göre kişilik analizi” listemize geçelim.

1. Büyük ve dolgun dudaklar

Büyük ve dolgun dudaklara sahip olan insanlar, gözlem yeteneği güçlü olan insanlardır. Bu gözlem yeteneği, ayrıntıları görebilmelerine bağlı olarak onları daha duyarlı yapar. Sokak hayvanlarını seven, mutlaka sokakta kedi-köpek besleyen, barınaklara yardım eden, eve her türlü hayvanı getirmek isteyen duyarlı ve hayvansever insanlardır.

Doğuştan gelen annelik içgüdüleri ile herkesi ve her şeyi koruma arzuları vardır. Stresli ve tehlikeli durumlarda kendilerinden çok başkalarını düşünürler. Ve bu insanlar çok iyi ebeveyn olurlar.

2. Üst dudağı alt dudağından daha büyük olanlar

Üst dudağı alt dudağından daha büyük olan insanlar, duyguları dolu dolu yaşarlar. Duyguları dolu dolu bir şekilde yaşamaları, diğer insanların dikkatlerini çok çabuk çeker. Ve bu dikkatten de hoşnutturlar. İlgi merkezi olmayı her zaman severler. En komik espri, en net ifade her zaman onlardan gelir!

3. Alt dudağı üst dudağından daha büyük olanlar

Alt dudağı üst dudağından daha büyük olan insanlar eğlenmeyi gerçekten çok iyi bilirler. Yani eğlenmek onlardan sorulur diyebiliriz. Enerjik bir yaşam tarzına sahip olmalarının yanı sıra, yeni mekanları gezmeyi, yeni şeyler keşfetmeyi severler. Yeni şeyler keşfetmek istiyorsanız, çok iyi partnerlerdir!

4. Normal dudaklar

Standart dudaklara sahip olan insanlar, sorunları çözmeye yönelik davranan, dengeli ve sağduyulu kişilerdir. En güçlü yönleri karşıdakini dinleme yetenekleridir. Eleştirileri rahatlıkla dinlerler ve başkalarının görüşlerine saygı duyarlar. Onları kızdırmak neredeyse imkansızdır.

Ciddi görünüşleri bir yana dursun, gülmeyi çok ama çok severler. Onlar olaylara her zaman dolu tarafından bakarlar; yani onlara göre bardağın her zaman yarısı doludur!

5. İnce dudaklar

İnce dudaklı insanlar genelde yalnız kalmayı seven insanlardır. Yalnızlığı sevmelerine rağmen, yakın arkadaşlarıyla evde eğlendikleri zaman çok mutlu olurlar. Yine de bu yalnız kalma isteği beraberinde kendine güveni ve problemlerle baş edebilmeyi getiriyor. Uzak yerlere tatile gitmeyi seviyor, insanlarla konuşabilecek her zaman bir şey bulabiliyorlar. Ortak bir dil kullanmayı severler. Ve kendi amaçları doğrultusunda insan harcamazlar.

6. Keskin hatlı üst dudaklar

Keskin hatlı üst dudaklara sahip olan insanlar çok yaratıcı insanlardır. Bu yaratıcılıkları muhteşem bir sanatçı olmakla sonuçlanır. Yüzleri ve isimleri hatırlama konusunda çok yeteneklidirler. Tanıdığı insanlarla her zaman iletişimi sürdürürler, son gelişmelerden hep haberdar olurlar. Her ortamda kendilerini en iyi şekilde ifade ederler.

7. Yumuşak hatlı üst dudaklar

Yumuşak hatlı üst dudaklara sahip olan insanlar merhametli, hassas ve naziktirler. Başkalarına yardım etmeyi çok ama çok severler. Dünya dönüyorsa sizin yüzünüzden dönüyor; ey yumuşak hatlı üst dudaklar!

8. Düz üst dudaklar

Düz üst dudaklara sahip olan insanlar sorumluluk sahibi ve güvenilir kişilerdir. İmkansız kelimesinin anlamını bilmezler. Bitiş tarihleri onları gözünü korkutmaz; her şeyi tam zamanında yaparlar. Bu yüzden sevdikleri ve arkadaşları onların her durumlarına güvenilir bir insan olduklarını bilirler. Ortaya çıkan problemleri tek seferde basit bir şekilde çözen insanlardır.

9. Küçük ve dolgun dudaklar

Küçük ve kabarık dudaklara sahip insanların hayattaki öncelikleri kendileridir. Eğer kendileri rahat değilse, siz de rahat olamazsınız. 🙂 Bu bencillik olarak görülebilir ama durum tam olarak öyle değildir. Onlar, her arkadaşının yardımına gelen merhametli ve güçlü bağlara sahip olan insanlardır. Hiçbir zaman çıkarlarını başkalarının menfaatleri üzerine koymazlar.

10. Çok ince üst dudaklar

Çok ince üst dudaklara sahip olan insanlar liderlik özelliğine sahiptirler. Seri kanlı olmalarının yanı sıra ikna kabiliyeti yüksek insanlardır. Hayat enerjileri yüksektir, bu da başarıyı garanti altında tutar. Hayattaki ana ilkeleri “biriyle” olmaktan ziyade “birisi” olmaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

9 Farklı Ayak Tipi Ve Ayaklarınızın Kişiliğiniz Hakkında Söyledikleri

6 Farklı Uyku Pozisyonu Ve Bu Pozisyonların Yansıttığı Kişilik Özellikleri

10 Uyku Pozisyonu Ve Bu Pozisyonların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

Yararlanılan Kaynaklar

İLGİLİ YAZILAR

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR